Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem. To znaczy: rozumiem, ale nadal nie mogę tego przyłożyć do PHP. To znaczy mogę, ale w sumie mogę też to przyłożyć do dowolnego, znanego mi języka programowania: C#, Java, Perl, trochę Python, Ruby... Tak, czy owak nie wiem, czemu to śmieszkuje akurat z PHP. W gruncie rzeczy problem tu poruszany nie jest związany z językiem, tylko z środowiskiem programistycznym...
@DiKey: Czemu? Ale naprawdę! Chciałbym usłyszeć, choć raz, merytoryczną odpowiedź na to pytanie. Nie żebym jakoś specjalnie bronił PHP, ale chciałbym usłyszeć: "Dlaczego nie należy programować web serwisów w PHP?" Może jakieś przykłady z życia? Jakieś doświadczenia? Cokolwiek? I tak! Uważam PHP za dobry język prograwania ...do pewnych zastosowań. Tak samo jak Perla/Pythona do innych, a Javę do jeszcze innych...
@piotrasz: jest to spowodowane niskim progiem wejścia (przez co później spotyka się strasznie napisany kod), stanem rozwoju języka (np. obiektowość jest cały czas w fazie implementacji) i po prostu przyzwyczajeniem, że się z PHPa żartuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DiKey: No to widzisz, kolego, nie wiesz, o czym mówisz...
Jakiej kwestii "obiektowości" brakuje w PHP? Akurat jeśli idzie o "obiektowość", to PHP lekko wychodzi przed szereg. Np. traitsy mi się gryzą z klasycznym pojęciem obiektowości w językach pojedynczego dziedziczenia. Novum w OOP, które, mam nadzieje, nie przyjmie się (puki co - dobrze idzie, ale zza winkla już wygląd typowanie).

Zresztą ta "obiektowość" akurat nie jest najważniejszą cechą języka (w moim
@piotrasz: na dzień dzisiejszy niczego w obiektowości mi nie brakuje, ale trzeba mieć na uwadze, że np. cechy zostały wprowadzone całkiem niedawno. Do tego masz typowo strukturalne funkcje jak fileget/putcontents, a wiele rzeczy rzucało fatal error zamiast wyjątku (dopiero w PHP7 się to zmieni).

Do C# czy VB potrzebujesz kompilatora, zwykle jeszcze jakiegoś IDE z generatorami formularzy itp. Żeby napisać coś w PHPie tworzysz plik notatnikiem zaczynający się od
@DiKey: ale to co napisałeś kompletnie nie argumentuje tego, że w PHP się nie programuje. Programowanie to IMO tok myślenia, zarówno w PHP trzeba dbać o pamięć jak i np. w Javie. Różnica polega tylko na składni. W tej chwili jak sam przyznałeś niczego nie brakuje w obiektowości w PHP.

Już chyba dawno nieaktualny ten żart, że w PHP się nie programuje ...

a i w stosunku do programowania co zmienia
@michallo3: ale ja nie próbowałem udowodnić, że w PHP się nie programuje ( ͡ ͜ʖ ͡) tylko wytłumaczyłem skąd biorą się te żarty. Chociaż owszem, PHPa można użyć jedynie jako języka do szablonów (do czego pierwotnie zresztą został stworzony) i wtedy ciężko nazwać 2 ify i switcha programowaniem.

Już chyba dawno nieaktualny ten żart, że w PHP się nie programuje ...

No nie wiem, zawsze ktoś