Wpis z mikrobloga

Mirki musze tutaj opisać bardzo duży plus dla #lenovo tudziez #motorola.

Nie wiem jak u was, ale #motorolamotog #motog 1 generacji, która kupilem dziewczynie zaczela strasznie zamulac. Po premierze Lollipopa i updacie OTA telefon wiecznie dostawal zadyszki, nawet bez ZAINSTALOWANYCH ciezkich programow takich jak messenger.

Zrobiłem research, wśród znajomych telefon popularny - wszyscy mają to samo, telefony wystawione dawno na allegro.
Kombinowałem by zrootować i wgrać KitKata - jednak to spory problem na tym telefonie. Do tego Motorola nie ma gwarancji oficjalnie w Polsce. Sprzedawca telefonu to jakiś janusz z allegro, ktorego firmy już nie ma..

Pewnego dnia, pod facebookowym newsem bodaj Spiders Web na temat Lollipopa, skomentowałem że dziekuję za takie aktualizje, bo Moto G po apdejcie jest do wyrzucenia. Odpisał mi fanpage Motorola Polska bym napisał do nich i coś wymyślimy.

Opisałem im sytuację. Odpisali, że zobaczą co da się zrobić. Po 2 dniach (w trakcie informowano mnie bym poczekał jeszcze chwile kilka razy itd) dostałem info, że nie da się poradzić nic na odległość, więc żebym wysłał do Lenovo, skojarzą mnie po nazwisku i będą wiedzieć co z tym zrobić.

No więc wysłałem telefon razem z opisem problemu. Niestety pare dni później paczka wróciła, 25zł na pocztę w dwie strony trafił szlag. :/
Napisałem do fanpejdża jeszcze raz, pisząc o problemie. Następnego dnia przyjechał kurier odebrać telefon :) Ponadto zostawił pic related. Lubię takie gadżety, fajne podejście do klienta ( ͡° ͜ʖ ͡°). Teraz pozostaje czekać - w prośbie dla serwisu napisałem, że chciałbym downgrade do 4.4.

Jak się nie uda - trudno, telefon pójdzie na Allegro. Ale i tak fajnie z ich strony.

ldm666 - Mirki musze tutaj opisać bardzo duży plus dla #lenovo tudziez #motorola. 

...

źródło: comment_X5Pi2PKycOjmGVkv6eDF2mE4DyPOyyLq.jpg

Pobierz
  • 10
@ldm666: Nie istaluj messengera, tylko zmodyfikowaną wersję facebooka z XDA który obsługuje chat tak jak to kiedyś bywało. Wystarczy jeden program do drainowania baterii i zasobów
@rdy: uzywam Disy
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.disa&hl=pl

Ale ogarne to co napisales. Mi na Xiaomi MI4 akurat messenger chodzi ok, ale 3GB ramu vs 1GB

@kamil150794: Robiłem, wiele razy. Po resecie jest ok, ale wystarczy zainstalować pare programów - dosłownie gmail, chrome, facebook. Programy w tle killuje (nie procesy ale i tak powinno być sporo wolnego) - a jednak aparat potrafi sie wlaczac 10 sekund. Koszmar jak ten telefon chodzi...
Mam to samo. Przed aktualizacją miałem masę gier i aplikacji i wszystko ładnie śmigało. Niestety szybko po wgraniu Lolipapa telefon zwolnił, w tej chwili mam tylko 3 aplikacje, które i tak przy uruchamianiu zamulają się strasznie.
@11mariom: mysle o tym. Da sie jakos lajtowo to ogarnac? Widzialem tut gdzie bootloader odblokuje sie kodem od motorli, banuja gwarancje na imei. Jak nie wgraja kk to bede musial albo custom, albo allegro