Wpis z mikrobloga

Mam do podłączenia gniazdko telefoniczne (4 pinowe) czytałem że wystarczy podłączyć tylko 2 środkowe żyły (i tylko tyle mam podłączone ,,od słupa,,) w obojętnie jakiej kolejności i tutaj zaczyna się problem bo jest podłączony niebieski i biały- a białych jest 4 :/ Jak sprawdzić który jest właściwy? Jakieś pomysły? Nie bardzo mogę majstrować przy tych kablach bo jest połączenie ,,przelotowe,, do następnego gniazdka niżej..

#elektryka #pytanie #adsl #telefon #elektronika #sieci #komputerowe
  • 7
@HenryMorgan: A wiesz może czy da się te żyły ,,włożyć,, bez specjalnej zaciskarki? Oglądałem filmy na YT jak wkładają żyły bez ściągniętej izolacji, jak to działa? Robią się jakieś malutkie nacięcia za sprawą nacisku?
@Glebrin:

1. jak rozizolujesz przewód na długości tak choć z parę cm zauważysz, że białe żyły są skręcane z kolorowymi. Ciebie interesuje biały skręcony z niebieskim. Jeśli zaś rozizolować nie możesz, to jak koledzy pisali, po prostu sprawdź (choćby samym telefonem), między którymi żyłami jest napięcie. To raptem cztery możliwości.

2. włożyć te żyły bez zaciskarki... ale gdzie? Gniazdko masz takie, w którym żyły są wciskane do zacisków? Czy chodzi Ci