Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy...


Taka sytuacja: mam lapka z Win 8.1 i tablet z Androidem. Potrzebuje je połączyć przy pomocy sieci ad-hoc. Normalnie łącze je przy pomocy mojej domowej sieci Wi-Fi gdzie wszystko działa super, tym razem ni da rydy. No ok, udało mi się ją utworzyć i niby wszystko bangla, ale...
Po pewnym czasie tablet traci połączenie z komputerem. Przeczytałem, że spowodowane może to być trybem zasilania (zmieniłem żeby nie przechodził w stan uśpienia i tak dalej), a poza tym, że sieć ad-hoc tak ma. Znalazłem zatem program, który tworzy wirtualny serwer. Też nic to nie pomaga, dalej się rozłącza (maksymalnie połączenie wytrzymało 7 minut).


#komputery #pytaniedoeksperta #windows8
  • 1
@orliq: mi pomogło zaistalowanie w Lenovo jakiegoś bloatwaru od intela który dodawał do modemu dodatkowe funkcje, wtedy też adhoc działał dobrze. Możesz też powyłączać w win różne tryby uśpienia urządzeń, możesz też ustawić w osc stałe ip i w windowsie takie samo żeby po rozłączeniu nie szukał - ale to gdybam teraz bo mi akurat jak połączył to już trzymało. W ogóle touchosc działa najlepiej na iosie i przez kabel midi