Wpis z mikrobloga

Mirky, wracając do nudnego tematu, #kontobankowe i #banki mam pytanie, może ktoś pomoże (już się nie łudzę że bardzo aktywnie, ale zawsze mógłbym się rozczarować).
@Djuna tu pytał o dziwne rzeczy (opłaty za steam/amazon?) z którymi się do tej pory nie spotkałem. Ktoś może przybliżyć o co chodzi, bym mógł dodać sobie nowe kryterium do porównania kont bankowych? Interesuje mnie jak określić kryterium które powinno konto spełnić by zapewniać taką usługę i zasadniczo jak w ogóle taką usługę nazwać.

  • 14
@MichaelT128: @Djuna: nie tyle pytałem o kredytowe, co w podanym przez Ciebie linku są wymienione tylko kredytowe, więc założyłem że jest to warunek konieczny. A okazuje się, że może działać też debetowa.
Muszę się w takim razie zastanowić czy opisać to jako po prostu "zdolność do autoryzacji" per karta (wiele kart w ramach jednego konta) czy per bank (żadne konto nie umożliwia w danym banku) czy per konto (w zależności
@MichaelT128: (1) nie wiem gdzie ty wyczytałeś o kredytowych... w linku @milionowa_firma jest mój post który jest o zwykłej karcie debetowej, a ja dodałem link także o kartach debetowych w komentarzu tutaj... nikt nie pisze o kredytowych albo ja nie ogarniam. (2) Wiele kart odmawia współpracy, to częsty problem i to, że "u ciebie działało" niewiele znaczy. xD
@Djuna: Orientuję się nieco w tej tematyce, więc uwierz mi, nie mówię tylko ze swojego doświadczenia. Większość debetówek zadziała na Amazonie. Steam tutaj nie jest problemem bo 1) można na nim płacić PayPalem 2) można płacić normalnie na nim kartą z podaniem CVC/CVV - a z tym sobie radzą już wszystkie banki w Polsce.

Zdanie z wyrazami "karty kredytowej" padło w drugim komentarzu do tego wpisu... Tak ciężko użyć szukajki?
można płacić normalnie na nim kartą z podaniem CVC/CVV - a z tym sobie radzą już wszystkie banki w Polsce.


@MichaelT128: problem polaga na tym, że nie zapisują CVV, a nie pytają o niego kilka razy... Pekao nie dodaje raz wykonanych przelewów "do zaufanych" więc muszę czekać aż Steam uzna, że to już akurat tyle czasu (2-3 dni) minęło żeby zapytać mnie o CVV raz jeszcze. PayPala mieć nie chcę bo
@MichaelT128: Znam się z tym bankiem, miałem u nich konto (jak jeszcze byli Sync-em) (i kartę też swoją drogą). Generalnie nie tyle planuję płacić za granicą, co póki co robię obiektywne zestawienie kont, tak by każdy mógł wybrać takie jakie chce, mając ładny przegląd na wszystkie. Open source, więc zapraszam do edycji ;]