Wpis z mikrobloga

#uk #emigracja #sorek

Mam problem z mieszkaniem.
Mieszkam z kumplem i w kwietniu podpisałem tenancy agreement (na pół roku). Jest to jeszcze więc ważne przez miesiąc. Natomiast w okolicy października/ listopada wyprowadzę się na swoje i tutaj pytanie czy ktoś był w podobnej sytuacji bo nie wiem co robić.
Czy mogę się dogadać z landlordem (agencją) o umowę na miesiąc albo dwa?
Czy podpisać kolejną na 6m i wtedy po prostu się przeprowadzić? Nie wiem czy to jest jakoś sprawdzane albo weryfikowane.
  • 12
Czy mogę się dogadać z landlordem (agencją) o umowę na miesiąc albo dwa?


@marekrocki: możesz, to wolny kraj. Pytanie, czy się zgodzą.

Czy podpisać kolejną na 6m i wtedy po prostu się przeprowadzić? Nie wiem czy to jest jakoś sprawdzane albo weryfikowane.


@marekrocki: ale co ma być? Sprawdzą, czy nie wynajmujesz dwóch miejsc? Nikogo to nie obchodzi, o ile placisz za oba ( ͡º ͜ʖ͡º)
@marekrocki: @sorek wołasz w ten sposób. A jeżeli chodzi o tenency agreement. Sprawdź co jest napisane w umowie. Możliwe, że umowa jest automatycznie rolowana, po minięciu czasu umowy, miesiąc po miesiącu. Najlepiej skontaktuj się z agencją/landlordem i powiedz jaka jest sytuacja. Najpewniej się dogadasz bez problemu.
@Ja-qb: @edgar_k: sorry za głupie pytanie ale nie chcę zostać na lodzie albo w sytuacji że musze podpisać kolejną umowę na pół roku a potem się okaże że jak następny landlord sprawdzi mnie to zobaczy że nie dotrzymuję, nie wypełniam jej do końca i będzie problem z wynajęciem czegoś
@sorek
@marekrocki: sprawdz umowe, zazwyczaj jest tak ze ma poczatku jest czas okreslony (np 6 miesiecy) a potem jest "rolling contract" wiec z miesiaca na miesiac. Jak nie ma takiego zapisu, to po prostu dogadaj sie z landlordem - dla niego to miesiac kasy "bez pracy" gratis.
na ale płacę z ziomkiem na pół


@marekrocki: a co to ma do rzeczy?

o ile on się zgodzi to nie będę mieć problemu z tym że jestem "zameldowany" w dwóch miejscach tak?


@marekrocki: a meldowałes się gdzieś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a potem się okaże że jak następny landlord sprawdzi mnie to zobaczy że nie dotrzymuję, nie wypełniam jej do końca


@marekrocki: uwierz mi,
@marekrocki: wszystko jest na umowie, zapytaj landlorda czy jest taka mozliwosc.w wiekszosci unow na pol roku jest chyba tak, ze automatycznie sie przedluzaja i maja jakis okres wypowiedzenia