Wpis z mikrobloga

Mirki. Mój brat zakupił sobie spodnie dresowe w ilości sztuk (par) 3 i nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że oznajmił mi dzisiaj, iż będzie w nich chodził do szkoły.

Według mnie są pewne miejsca gdzie po prostu ze względu na zwykły szacunek do drugiej osoby należy dostosować ubiór do okazji tudzież miejsca. Ja np. nie wyobrażam sobie sytuacji w której nauczyciel przychodzi do szkoły w garniturze, a ja siedzę w dresie i bluzie z kapturem. Jest to dla mnie sytuacja zupełnie abstrakcyjna.

Czy dla was normalne jest takie lekceważenie drugiej osoby?
Może to ja jestem staroświecki?
Młody mówi, że teraz tak wszyscy chodzą w dresach do szkoły i nauczyciele nie mają nic przeciwko.

On osobiście poszedł do Technikum publicznego, ale ja uczęszczałem do renomowanej szkoły średniej gdzie było ogromne parcie na wyniki i tam nawet nie wpuszczono by mnie w bluzie z kapturem czy z dresami na nogach.

#szkola #liceum #technikum #szkolasrednia #pytanie #savoirvivre #ubior #dresscode #kultura
  • 25
@Cripex: dzisiaj ten sebiksowy dres to chyba normalne w szkołach
Ja chodzę w dżinsach i bluzie, czasem z kapturem, czasem bez, ale staram się, żeby to wyglądało schludnie
Dres lubie nosić po domu, czy jadąc na zakupy, ale do szkoły bym nie założył
@Cripex: #!$%@?. Szkoła jest gówno warta. I technikum i "renomowana szkoła średnia" xD Niech sobie chodzi jak mu się podoba. I w życiu bym nie pomyślał, że ktoś, mnie lekceważy bo nosi #!$%@? dresy do szkoły.

Ile ty masz #!$%@? lat? 40?
@ungaged: Nie mam zupełnie nic do osób siedzących w dresach. Mogę sobie siedzieć w dresie w domu, iść pobiegać czy skoczyć po piwo, ale przecież taki strój zupełnie nie pasuje do pójścia do tak poważnej placówki jaką jest szkoła średnia. Przecież jesteśmy jakby nie patrzeć prawie dorośli i chcemy by traktowano nas jak dorosłych więc dostosujmy ubiór do okazji.
@Cripex traktowałem liceum poważnie ale nie na tyle żeby wnikać w jakieś ubrania, wiem że są szkoły gdzie jest przestrzegany dress code i to dosyć rygorystycznie, ale szczerze - po co w ogole się tym przejmować? dresy to nie świecenie dupą ani inne kontrowersyjne sprawy. ba, sam pare razy byłem w liceum w dresach - nie mówię tu o ortalionach a'la seba z przełomu wieków a o normalnych bawełnianych spodniach.
@Cripex: xD

To chyba kwestia placówki i podejścia nauczycieli do uczniów.

jakby szkole zalezalo na podniesieniu poziomu kultury uczniow przez podwyzszenie standardow odziezowych, moglaby wprowadzic odpowiednie zapisy do statutu :) nie musisz sie tym stresowac, skoro sama szkola to pomija milczeniem.

nie nadążam za społeczeństwem i jego uzwierzęceniem ;(

( ͡° ͜ʖ ͡°)