Wpis z mikrobloga

@scrappcio: Gdybyś się skontaktował z działem wsparcia Microsoft to dowiesz się, że nie ma jedynego słusznego źródła kluczy czy systemów Windows.

Microsoft wie o problemie, ale jak również dowiedziałbyś się na infolinii to nie jesteś w stanie sprawdzić legalności klucza dopóki po prostu systemu nie zakupisz i nie wyślesz go Microsoft w celu analizy. Oni nie negują zakupów dokonywanych na Allegro.
w sumie piszą że z legitnego źródła


@scrappcio: no bo z takowego pochodzi. Ja też mam z legalnego, wersje studencka. Co nie znaczy, ze sprzedanie Ci go jest legalne.
Znaczy, samo sprzedanie legalne pewnie jest. Natomiast Ty go potem nie mozesz legalnie wykorzystac.
@scrappcio: Trudno powiedzieć skąd te klucze pochodzą. Mogą to być wersje studenckie, mogą to być OEMy z komputerów oddanych np. na utylizację albo nawet spisanych z innych komputerów. W świetle prawa europejskiego potrzebujesz faktury do kupionego systemu. W ten sposób stajesz się posiadaczem licencji systemu.

To jednak czy sama licencja została zdobyta w legalny sposób to już zawsze pozostanie pod znakiem zapytania - chyba, że skontaktujesz się z pomocą techniczną.

Jedno
@The_Linkos: Dokładnie tak. Są nawet do tego odpowiednie naklejki.

Jednak załóżmy, że odbierasz od firmy zużyty sprzęt komputerowy - podany na obudowie klucz bez problemu aktywuje Ci się na zupełnie innym sprzęcie. Taki klucz może spokojnie (oczywiście nie w sensie licencyjnym) wylądować na Allegro.

@scrappcio Czasem by taki klucz był "bardziej legalny" to sprzedający na fakturze wystawia część komputera np. nic nie znaczącą kość ramu, tak by stwierdzić, że "System został
@scrappcio: jak kupisz klucz OEM z allegro to będzie tak samo legitnie jak loaderem. Czyli w ogóle ( ͡° ͜ʖ ͡°) czemu? bo narusza warunki licencji. A sam fakt posiadania płyty i naklejki nie oznacza legalności systemu (jw. pisał @musztarda_1)
@scrappcio: Ewentualnie możesz dłuższą drogą coś takiego zrobić:

1. Pobrać instalację w .iso Windows 10 w buildzie 10130.
2. Zarejestruj się na https://insider.windows.com.
3. Po zainstalowaniu systemu zaloguj się na konto Microsoft, które użyłeś na stronie Insidera.
4. Pobierz oficjalną instalację Windows 10 ze strony Microsoftu.
5. Dokonaj instalacji z poziomu obecnego (Windows 10b10130) systemu (z usunięciem wszystkiego).

Po wszystkim powinieneś mieć aktywowaną, oficjalną wersję Windows 10.