Wpis z mikrobloga

Krótka piłka - chcecie obszerniejszą relację z European Rover Challenge w Podzamczu Chęcińskim z perspektywy wolontariusza? Spotkanie z ostatnim człowiekiem na księżycu, rozmowa z szefową Mars Society oraz wykład profesora Giancarlo Genta, specjalisty ds. robotyki z Politechniki Turyńskiej
Wrzucałem zdjęcia, ale pomimo zawołania 1K osób tagami, odzew był raczej nikły xD
Coś napisać może również Mirabelka @pusheeny. Dowiedziałem się, że też będzie wolontariuszem przez przypadek dzień przed rozpoczęciem xD Parę słów może również napisać @nicniezgrublem, który nas odwiedził ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polecam tego allegrowicza. Spotkałem także @Kosafwc, bardziej znanego jako AstroFaza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dajcie znać, co o tym sądzicie!
Na zdjęciu słynny łazik Hyperion ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pozdrawiam
#europeanroverchallenge2015 #kosmos #kosmosboners #mars #technologia #astrofaza #wincyjtagow
Przemysl - Krótka piłka - chcecie obszerniejszą relację z European Rover Challenge w ...

źródło: comment_XSp9fGk79V83vGSs4ZjhduQvmTloOGkR.jpg

Pobierz
  • 23
@Przemysl: ja mam kilka pytań, które nurtują mnie za każdym razem gdy jest mowa o tego typu konkursach:
1. Czy w takich konkursach mogą startować tylko uczelnie?
2. Czy szary człowiek może wystawić swojego robota/łazika?
3. Czy zwycięzcy dostają tylko dyplom i talon na coś i balom ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Czy może są jakieś atrakcyjne nagrody lub coś w stylu pracy dla NASA lub ESA?
4.
@Przemysl: aha jeszcze jedno mi się przypomniało:
8. Czy są jakieś wytyczne co do robotów/łazików oraz czy muszą to być pojazdy kołowe, czy mogę to być np. kroczące lub gąsienicowe?
@Przemysl: Jasne, że chcemy relację. Ma być jak najbardziej szczegółowa. Opisz zasady, pokaż łaziki, opisz wrażenia i rób znalezisko. Trzeba przepchnąć coś normalnego na główną, bo sami imigranci i polityka. No i oczywiście zawołaj, jak już napiszesz.
@Przemysl: Ja bardzo chętnie poczytam, tylko wołaj, bo nie śledzę wszystkich kosmiczno - technologicznych tagów i mogę przegapić.
A najchętniej, to bym się na taką imprezę kiedyś wybrał, bo tematyka mocno w moim typie :)