Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zmiany auta na coś nowego. W oko wpadła mi skoda superb kombi i audi a4 kombi. W wersjach na wypasie. Skoda wychodzi 175k audi 230k z tym, że planuje finansowanie na 3 lata w leasingu "na wynajem", czyli po 3 latach zmiana na nowe/wykup. Skoda w kalkulatorze potrzebuje 10% wpłaty i rata wychodzi około 1900zł, zaś audi bez wpłaty i rata 1% czyli 2300zł. W tym są pakiety przeglądów ubezpieczenie itp. Skoda z przeliczeniem wpłaty własnej na 36m wychodzi podobnie jak audi. No i teraz pytanie co wybrać? Czy ktoś ma już taki leasing? jakieś kruczki, których nie ma w reklamach? Czy 3 letnie audi będzie warte 64%? Wydaje mi się, że mniej i jest to dobry deal.
Mirki doradźcie.
#motoryzacja
#pytanie
  • 9
W tym są pakiety przeglądów ubezpieczenie itp.


@6marcin6: ale tak na zdrowy rozum, jedziesz do ASO i pracownicy twierdzą że trzeba wymienić to i owo i zbytnio nie masz wyboru. aby utrzymać trawnie leasing auto (chyba?) musi być regularnie serwisowane a Ty pokrywasz koszty napraw.
generalnie jest gwarancja i dodatkow masz pakiet serwis przez 3 lata za darmo. Limit kilometrów w audi to chyba 120k km. Wiadomo jak urwiesz koło czy coś takiego to niestety płacisz. Tak jest w każdym leasingu
Sprawdziłem do 90k km. 30 rocznie
A masz ac z gwarancja zwrotu wplaconych rat w razie np. kradziezy ? Nie pamietam jak to sie nazywa. Pamietam jak znajomemu ojca buchneli fure w leasingu, to mimo ze bylo ac to grosza nie dostal a auto juz prawie splacone. Przy VAGu musisz sie liczyc z duzym ryzykiem.
Wątpię, w sumie to obojwtnie, bo najwyżej wezmę nowe na 3 lata. Ja to traktuje jako wynajem dobrego auta w fajnej cenie. Tak licząc ze audi 1 rata to 1% to auto na takich warunkach było by moje po ponad 8 latach.
@6marcin6: jestem przekonany że w audi pierwsza wpłata to 10% przy firmie, no i 1% netto
ale ogólnie audi ma bardzo dobrą ofertę na wynajem, nawet tego nie oferuje w innych vagach jak vw czy wlasnie skodzie.
ja sie do tego przymierzalem (ale jak narazie opcja wyszla calkiem inna).