Wpis z mikrobloga

@artpop: Wystarczy mi wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°) i tutejsze bajorko. Skoro w Polsce można się identyfikować z nazizmem to mnie już nic nie zdziwi. Większość jednak to gówniarze którzy sądzą że w internecie są anonimowi
OK. Ale wiesz że to tylko internet. Kozak w necie - #!$%@? w świecie. Te typki nic by nigdy nikomu nie zrobiły.


@ediz4: to jest bardzo optymistyczna teza. Polecam książkę Haralda Welzera "Sprawcy. Dlaczego zwykli ludzie dokonują masowych mordów". Autor był pierwszym niemieckim naukowcem, który odważył się stwierdzić, że masowych mordów dokonywali zwykli niemcy. Obalił mit, że naziści musieli mieć poważne zaburzenia psychiczne, żeby dokonywać takich rzeczy.

Ale perspektywa sprawców była
@lume: Jak mogą się nie dać deportować? Strzelać to można jedynie gdy stanowią zagrożenie dla życia strażników czy innych osób ich pilnujących i nie da się ich inaczej uspokoić.
@Internet_the_explorer: Dzięki - może sięgnę bo ciekawa. Tutaj masz rację bo czytałem inną podobną pozycję o masowych mordercach. W tym wypadku jest jednak różnica bo zwykli Niemcy którzy dokonywali masowych mordów mieli ku temu stworzone warunki. przyzwolenie + propaganda wciskana od dziecka. Nie sądzę żeby w Polsce było przyzwolenie na takie rzeczy. Jakby pierwszy lepszy dorosły się o tym dowiedział to by gówniarz został szybko sprowadzony na ziemię.
zwykli Niemcy którzy dokonywali masowych mordów mieli ku temu stworzone warunki. przyzwolenie + propaganda wciskana od dziecka


@ediz4: Właściwie to nie mieli innych warunków do dokonywania masowych mordów od innych nacji np. Polaków. Nikt nie jest na to przygotowany. Kształtowanie nowego niemieckiego człowieka zaczęło się dosyć późno i te dzieci, o których piszesz rzeczywiście były fanatycznie oddane swojemu fuhrerowi, ale nikt masowo nie wysyłał ich na front, aż do późnych lat
@lume: Wystarczy, że masz pomysły, żeby strzelać do kilku dla przykładu. Nie wyglądają na wybiedzonych, bo to ichnia klasa średnia, która musiała zapłacić kupę kasy, żeby dostać się nielegalnie do europy. Nie porównujemy cię do "rosjanów" czy nazistów tylko do zwykłego motłochu podatnego na każdą sugestię grupy. Wśród rosjan w tamtym okresie było wielu ludzi, którzy potrafili odczuwać empatię i porównywanie cię do nich byłoby krzywdzące.
@Internet_the_explorer:

Gdyby deportacje Żydów zaczęły się w 1933 r., ogromna większość ludzi uznałaby to za absolutnie nie do zaakceptowania. Wtedy Hitler był wprawdzie już u władzy, podejmowano pierwsze antyżydowskie kroki, ale rzeczywistość społeczna była stosunkowo normalna, tzn. nie różniła się wiele od tej dwa czy trzy lata wcześniej. Wyciąganie ludzi z mieszkań, ładowanie ich na ciężarówki i wywożenie do obozów było nie do pomyślenia, mimo iż wielu ludzi miało antysemickie poglądy.
@lume: Przeczytałeś co napisałem wcześniej. Jestem przeciwko ściąganiu do nas większej ilości uchodźców - te 2k zadeklarowane jest do przyjęcia. Problem jest ale drogą do jego rozwiązania nie jest strzelanie do kogokolwiek.