Wpis z mikrobloga

Mirki, gram w HoI2 i nie mogę sobie poradzić z podbiciem ZSRR. Front aktualnie jest na linii Leningrad-Moskwa-Stalingrad (te miasta podbiłem), ale w tym momencie już czuję kontrofensywę radziecką, więc z dalszego podboju już nici. Jakieś protipy macie odnośnie operacji Barbarossa?

#heartsofiron #hoi2 #gry
  • 7
@KingKenny: Dywizje pancerne mam tak jak piszesz, a nawet nieco więcej. Dodatkowo zrobiłem sobie 3x4 spadochroniarzy (na domykanie kotłów wydają się świetni). Ale chyba właśnie tych kotłów robię jeszcze za mało, bo na obecnej linii nadal na froncie jest mnóstwo dywizji wroga :|
@KrotkiLogin: poza tym warto przeczekać zimę i atakować dopiero na początku kwietnia. Zima lepiej się przegrupowac

Dywizja niemiecka jest w 1942 i tak znacznie mocniejsza od radzieckiej. Może uda ci się dojść do Kujbyszewa i wyskoczy Ci wtedy Gorzki Pokój.. :-)
@KingKenny: Właśnie liczyłem na ten event, bo myślałem że wystarczy zająć tylko te trzy miasta. A warunków jest trochę więcej jak później doczytałem :)
@caiuscosades: A nie będzie za mało jednostek na tak długi front? Przez rok można sporo piechoty wyprodukować.
@KrotkiLogin: Z tego co pamiętam to najłatwiejszym wariantem rozgrywki Niemcami był właśnie atak w 1940 roku. Nie powinieneś mieć problemów z przewagą liczebną nad ZSRR, nie mówiąc już o technologicznej bo pewnie spotkasz ich jednostki z 1918 ;p Rób jak najwięcej kotłów armiami pancernymi, później po odkryciu piechoty zmechanizowanej armiami złożonymi z piechoty zmechanizowanej i dywizji pancernych. Jako brygady dodawaj artylerie samobieżną. Przed wynalezieniem p.zmech. możesz spamować zmotoryzowaną ale ta nie