Wpis z mikrobloga

@wytrzzeszcz: Super. Na to czekałem! Trzeba iść z postępem.
No to może od razu pierwszy wątek. Czy ktoś zna rozwiązanie gotowe do wdrożenia i/lub takie dla fanatyków niestabilności - PPPoE + Radius + DHCPv6-PD
@jurny_juhas: PPPoE ma zostać :P no i statyczny prefix dla danego użytkownika - jeżeli da się bez radiusa, proszę bardzo
Żeby operatorzy zaczęli wdrażać IPv6 albo trzeba ich postraszyć, albo ułatwić maksymalnie dostosowanie do ich obecnej infrastruktury.
Moje doświadczenie jest nikłe, więc proszę podziel się w kwestii rozwiązań mogących zastąpić radiusa.
@wu7c7i: RIPE już tak straszy i kiwa palcem i co? I gówno. Prawda jest taka, że IPv6 jest nieprzemyślane i tak naprawdę nie zastąpi IPv4 w żadnym stopniu. Przejście na IPv6 będzie nadal rodzić się w bólach przez fakt, że jest zupełnie inaczej skonstruowane i niekompatybilne z IPv4.
@wytrzzeszcz: nie ma jakichś zwalających z nóg nowości,
jest 128-bitowe, co może znacznie spowolnić działanie firewalli, szczególnie na urządzeniach końcowych, gdzie wydajność jest mocno w tyle za ceną rozwiązania
no i jest nieczytelne, przynajmniej dla mnie, ale to już spaczony umysł
@wytrzzeszcz: Problemem jest sam fakt, że sam stos w IPv6 jest stosunkowo bardziej skomplikowany i wymaga zupełnie innej architektury przetwarzania samych datagramów. Poza tym zbyt duża przestrzeń adresacyjna jest dużym problemem - praktycznie mechanizm NATu nie istnieje. Ja mogę wdrożyć IPv6 nawet jutro... ale po co? Nie ma żadnych benefitów z tego tytułu.