Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi czy taka praktyka banku jest normalna.

Otóż jakieś 6 lat temu potrzebowałem konto walutowe. Założyłem takowe w BZWBK. Konto było darmowe, bez żadnych opłat za prowadzenie. Użyłem tego rachunku właściwie tylko raz i więcej nie było mi potrzebne. Na rachunku zostało jakieś 8 Euro i jako, że konto nie generowało żadnych kosztów to go nie zamknąłem z myślą, że może jeszcze kiedyś się przyda. Tak minęło te 6 lat, aż do tego tygodnia. Dostałem sms-a od banku, że proszą o niezwłoczne spłacenie niedozwolonego zadłużenia. Ja myślę sobie WTF, jakie zadłużenie? Poszedłem do banku wyjaśnić sprawę i się okazało, że wprowadzili od lutego opłatę za prowadzenie konta w wysokości 2 Euro na miesiąc. Pytam się to czemu mnie o tym nie poinformowali, jakbym wiedział, że wprowadzają opłaty, to od razu bym to konto zamknął. Pani mówi, że informację wysłali w wiadomości przez internetowe konto. Tylko, że ja tam nie zaglądałem już od kilku lat. Szczerze to nawet pozapominałem loginy. Szkoda, że dopiero przypomnieli sobie mój nr telefonu jak już na koncie pojawił się minus.

W moim odczuciu taka zagrywka jest strasznie nie fair w stosunku do klienta. Nie wiem, co wy myślicie?
Ja mam nauczkę, żeby pozamykać wszystkie nieużywane przeze mnie rachunki. No i do WBK się zraziłem, już na pewno nie będę więcej ich klientem.

#banki #bankier #bankowosc #finanse #bzwbk
  • 7
@rustupl: Ile dokładnie straciłem to nie powiem, bo nie pamiętam ile miałem środków zanim wprowadzili opłaty. Coś mi się kojarzy, że ok. 7-8 + teraz musiałem im dopłacić 1,1 euro, które weszło na minus. Czyli będzie coś poniżej 10 euro. Ale tu już nie chodzi o to jaka to jest kwota, tylko sam fakt jak to zostało zrobione.

Początkowo nie chciałem im nawet tego eurasa oddawać i myślałem nad jakimiś odwołaniami.
@sAdiBuki: W umowie zapewne masz zapis, że wszelkie informacje o zmianach w regulaminie, opłatach itp. będą przesyłane na konto online. Z tego samego powodu nie wysyłają już wyciągu operacji pocztą do domu, tylko w pdf. Konto bankowe to nie jest konto na Wykopie albo na jakimś forum, tego trzeba pilnować. Nie używasz to rozwiąż umowę albo przynajmniej loguj się raz na jakiś czas.
@sAdiBuki: praktyka normalna, wszechobecna w bankach, nie ma się czemu dziwić. Bank dopełnił obowiązku - wysłał informację kanałem, który Ci udostępnił. Choć ok, można mówić, że nie włożył za dużo wysiłku by skutecznie Cię poinformować. Wniosek słuszny - jak coś jest niepotrzebne to należy zawczasu zamknąć
@sAdiBuki: Z tego powodu nie ma się co do banku zrazac bo wszystkie tak robią. Kiedys mialem konto w aliorze i tez mi tak po cichaczu zmienili opłaty za wyplaty z bankomatu. Jak zakladalem konto byly wszystkie bankomaty darmowe. Sciagneli mi ponad 200zl prowizji zanim sie zorientowalem :(