Wpis z mikrobloga

Domowa nalewka Aroniowa

Składniki na 5 L domowej nalewki aroniowej:
- 3 kg aronii
- 5 litrów alkoholu 50-60%
- 1 kg cukru
- 100-200 ml syropu wiśniowego (dobrej jakości)
- 1 ml Pektoenzymu, który zmniejsza lepkość i ułatwia klarowanie nie pozwalając ściąć się pektynom (nie jest to konieczne)

Przepis:
Aronie wkładamy minimum na tydzień do zamrażarki, następnie opłukujemy letnią wodą i umieszczamy całość w naczyniu z możliwością szczelnego zamknięcia np. w słoiku. Owoce zasypujemy cukrem i zalewamy alkoholem. Po 3 tygodniach dodajemy do smaku sok wiśniowy. Całość pozostawiamy jeszcze na 3 tygodnie.

Odciskamy owoce i dajemy nalewce czas na sklarowanie (ok. tygodnia)

Protip:Spożywać można też przed sklarowaniem.

Wołamy @wykopnieta @mkarweta, to dzięki nim zebraliśmy się do przepisu.

#browin #domowealkohole #nalewka #przepisy #pijzwykopem

Pobierz Browin - Domowa nalewka Aroniowa


Składniki na 5 L domowej nalewki aroniowej:
- ...
źródło: comment_JlL0WuQZ5SUjP9mcBiuq5qgl4od59FAC.jpg
  • 33
@fanfarek: hm, z tego co wiem, aronia nie jest zbyt soczysta, trochę soku owszem, puszcza. No i do tego cukier, ten syrop. Trochę więcej wyjdzie, z 6 litrów, 7. Jak się ma swoją działkę, to lepiej zerwać aronię po pierwszych mrozach, a nie chłodzić w lodówce.
@wykopnieta: czy masz gdzieś swoje przepisy online? 2 miesiące temu przeszukiwałem internet to znalazłem same pseudo przepisy od sweet blogerek. Koniec końców nastawiłem wiśnie i maliny na czuja.
@fanfarek: Czy robienie nalewek to w sumie taka wielka filozofia? Jak czytam te przepisy na cytrynówkę z półrocznym leżakowaniem w dębowych beczkach to mi się odechciewa szukać czegokolwiek w internecie.