Wpis z mikrobloga

@kasianie: wszedłem sobie z ciekawości na stronę ośrodka w którym byłem parę late temu. W domku który wynajmowałem był pokój z łóżkami i prysznicem. Patrzę teraz już tak nie jest, wszystko na swoim miejscu. No chyba, że na fotach nie ma wszystkich domków.
@empeash: bo stara unia jest głupia? Wolisz co miesiąc oddawać komuś 1000zł albo więcej nie mając z tego nic? Ciągle jesteś u kogoś, nie masz nic swojego. Z dnia na dzień cie może wywalić. Nie możesz nic w środku zrobić bo przecież nie twoje. Budzisz się po 30latach i patrzysz nie masz nic a koledzy już dawno kredyty pospłacali i mogą potem np. dzieciom to mieszkanie dać albo sprzedać w #!$%@?.
@ethics: W Niemczech 80% społeczeństwa wynajmuje mieszkania i domy. Jeśli chodzi o remonty i przeróbki możesz zrobić praktycznie wszystko nawet zerwać tynk i położyć taki jaki ci się podoba. Jeśli chodzi o wypowiedzenia umów bo właściciel sobie tak zażyczy to umowy długoterminowe są tak skonstruowane że jak płacisz co miesiąc czynsz to praktycznie nie ma szans na wyrzucenie z mieszkania pod byle pretekstem, nawet jak mieszkanie jest sprzedawane to nowy właściciel
@ethics: on żyjemy w czasach gdzie nie wiesz co bedzie za 5 lat a co tu mowić 30. Bo do momentu spłaty właścicielem jest bank i tyle. Nie wiem, ja rozumiem ludzi którzy wola żyć spokojnie i mobilnie i nie liczyć ze dadzą dzieciavchate albo sprzedadzą jak bedą mieli 65 lat a najlepsże lata w stresie i w jednym miejscu.
najlepsże lata w stresie


@empeash: @j3sion: Jaki stres na zachodzie? Wynajem niedużego 2 pokojowego mieszkania (salon + mała sypialnia) i mała kuchnia w Hadze 800e ze wszystkim, gdzie mieszkanie za 100k euro 2-3 pokojowe trochę dalej od centrum (ale komunikacja + ścieżki rowerowe) 475euro na 10 lat (http://www.expatsamsterdam.com/mortgage-calculators-tools/monthly-mortgage-costs/). Ponoć są spore zwolnienia od podatku dla kredytobiorców.

i w jednym miejscu.


Dajesz klucze dla agencji do wynajmu(lub sam wynajmujesz) i