Wpis z mikrobloga

Dzięki waszym wczorajszym sugestiom zrobiliśmy kolejny krok w stronę finalnego wyglądu apki.
Co myślicie o tej propozycji?
Nie ma już tak dużo czerwonego i pasek nie jest już taki pusty.
Uprzedzając komentarze, że jest mało miejsca na główną listę - po scrollowaniu w dół górny i dolny biały pasek będą się chowały, co powinno dać odpowiedni komfort przeglądania.

Rozważamy jedynie czy do głosowania powinny być strzałki (tak jak np. na Reddicie), czy też łapki w górę/dół czy +/- (jak na Wykopie). Na razie jesteśmy bardziej skłonni w stronę +/-.

Wołam osoby komentujące poprzedni wpis, może będziecie zainteresowani, jak nie to mówcie, nie będę już wołał
@smaleckg @Sherry_Locke_Hume @fervi @siemanko @kocham_jeze

#citify #androiddev #android #ux #design
Pobierz mdfk - Dzięki waszym wczorajszym sugestiom zrobiliśmy kolejny krok w stronę finalnego...
źródło: comment_4nk81orhZQtdbWdQFn46pDFEVdJvjPEl.jpg
  • 38
@Belic: Masz rację, w drugą stronę wykluczanie też mogłoby być przydatne, przedyskutujemy to ;).

Co do ilości osób, myślę, że można to zaimplementować w najbliższym czasie.

Dzięki!
@mdfk: szukajka na biało? Nie lepiej by było zrobić tak jak w apkach google - zamiast szukajki widocznej cały czas, wstawić napis co się przegląda i przycisk do szukania obok a po tapnięciu dopiero żeby się rozwinęło na całą długość prawie?
A jakbyście dali ilość łapek/głosów w prawym rogu koło tytułu? Znacznie bardziej widoczne.

Ogółem to już całkiem fajnie wygląda, znacznie lepiej jak to co jest aktualnie (jeszcze ta belka na
@xcccx: Co do szukajki, to to była druga koncepcja, którą rozważaliśmy. Mamy ją utworzoną, ale tutaj nie wrzucałem. Też tak można, ciężko powiedzieć, które lepsze.
Rozważymy inne umiejscowienie łapek/głosów ;).

Dzięki za feedback ;) (ale belki nie chcemy usuwać ;(, będzie się chować).
@mdfk: w sumie to nie wiem co o tym sądzić, te białe paski troche dziwnie wyglądają, ale czerwone rzeczywiście byłyby przytłaczające. Natomiast jeśli chodzi o pole wyszukiwania, to zdecydowanie powinno być czerwone, jak na poprzednich screenshotach. Co do glosowania, najlepsza wydaje się propozycja @noekid.
@mdfk, @MatthewDuchovny:

O hamburgerze sporo się dyskutowało czy jest dobry czy nie, ale mimo wszystko Google go w swoich praktykach stosuje.


Podrzucicie jakieś konkretne linki co do zasadności stosowania i niestosowania hamburgera w androidzie? Moim zdaniem jest bardzo wygodny. Wiadomo, że w przypadku małych aplikacji to przerost formy nad treścią, bo wszystko można umieścić np na kartach, ale w większych jest bardzo wygodny, jeśli ustawimy, aby był zawsze dostępny, wtedy
@niezielony: O hamburgerze były tak samo dyskusje jak o użyteczności FAB, zawsze się ktoś znajdzie, który podniesie głos i komu się to nie podoba. Nie pamiętam gdzie o tym czytałem, ale jest parę artykułów, które piszą przeciwko bocznemu menu :
http://www.lukew.com/ff/entry.asp?1945 (tutaj popiera nawet to statystykami)
TechCrunch : http://techcrunch.com/2014/05/24/before-the-hamburger-button-kills-you/
Ogólnie da się zauważyć, że te większe aplikacje jak chyba Instagram czy Facebook w swojej aplikacji (mówię z pamięci), nie mają bocznego
@mdfk: Dzięki, Chyba przyznasz, że NavigationView pasuje doskonale, np w Gmailu, wszystkie foldery, etykiety itp zawsze są pod ręką, czy to na liście wiadomości, czy przy czytaniu jednej z nich. Dodatkowe przyciski zmniejszyły by tylko dostępne miejsce, dlatego moim zdaniem ta nagonka na hamurger jest przesadzona.
@niezielony: Ja nic do NavView nie mam. W niektórych aplikacjach pasuje idealnie, bo jest za dużo opcji do wyboru. Jednakże skoro wielcy gracze usunęli go na rzecz paska z przyciskami, to pewnie to poparli badaniami i testowaniem na użytkownikach.

W każdym razie nie sugerowałbym się głosami przeciw. Użytkownicy są przyzwyczajeni i to wystarczy, żeby pozostał ;).
@hofier: Dzięki ;) Miło słyszeć. Obserwuj #citify dzisiaj dodamy dość istotny post. A Twój błąd spróbuje jakoś naprawić, chociaż na daną chwile nie mam pomysłu jak, bo wręcz kod jest napisany tak, że powinien chować przy powrocie ;P.

W każdym razie dzięki za info o błędzie.
@hofier: Próbowałem odtworzyć Twój błąd i zainstalowałem sobie Swype'a, ale u mnie śmiga.
Jak wygląda dokładny przypadek?
- jesteś na głównej liście (klawiatura schowana)
- przechodzisz do wydarzenia
- cofasz z wydarzenia
- klawiatura się pokazuje
?

I czy jest gdzieś kursor zaznaczony, z opcją do pisania?
@mdfk: pobawiłem sie trochę aplikacją i jedynie gdy kursor pozostawał w polu wyszukwiania na samej górze otwierała się klawiatura. Jednak ze screenshota wynika, że kursora tam nie było czyli musiałem wtedy klikać jak małpa we wszystko po kolei przez to doszło do takiej sytuacji. Przy normalnym użytkowaniu appki nie udało mi się osiągnąć tego ponownie :D