Wpis z mikrobloga

witam,
zakupiłem glikol i glicerynę z allegro, teraz zamawiam bazy nikotynowe hangsena + jakieś aromaty do nich.
chcę uzyskać 1,5-2l liquidu. stężenie celuję w 5% aromatu, smaki jakie chcę uzyskać to
- menthol (5% TPA menthol)
- raspberry mint (3% TPA Raspberry mint + 2% TPA menthol)
- earl grey (3-5% TPA earl grey)
- earl grey z cytrynką (3% TPA earl grey + 2% inawera cytryna)
- może cytryna solo (nie wiem ile dawać inawery solo, ale też pewnie 5%)
- energetyk (Flavor West Rockstar około 7-10% trzeba, żeby smakowało)
- no i zastanawiam się nad TPA mountain dew, próbował ktoś?

moglibyście zerknąć, czy proporcje % aromatów są wystarczające? nie robiłem nigdy mixów a nie chcę kupić za mało aromatów, będę mieć około 1,8l bazy 3mg nikotyny, więc mam duże pole do manewru, a chyba chcę teraz kupić aromaty wszystkie na e-dymie jedną paczką.

jaką polecacie czarną porzeczkę i coś w stylu berry mix?
#epapieros #mojliquid
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@beaverr: tutti frutti od tpa podchodzi mi bardziej niż berry mix. Co do stężeń jest raczej ok, będzie smakowalo dobrze na dobrym sprzęcie.
Polecam też nie robienie baz 3mg w dużych ilościach, tylko lać składniki od razu do buteleczek.
  • Odpowiedz
@beaverr: Zobacz sobię tę stronkę http://e-liquid-recipes.com/flavors. Jak wklepiesz nazwę aromatu, to w większości przypadków będziesz mógł zobaczyć opinie ludzi co do proporcji. Średnie wartości są dobrą bazą do dalszych eksperymentów. Ze swoich doświadczeń na owocowych aromatach tpa powiem ci, że minimum to 8% ogólnego stężenia. Najlepiej jak na początek zrobisz sobie mniejsze zapasy tych liquidów. Jak ci coś nie zasmakuje, to nie będziesz sobie pluł w brodę, że masz jeszcze 100ml
  • Odpowiedz
@Grubstone: z doświadczenia wiem, że jak gdzieś wyczytam dolną granicę to mi pasuje, bo jak robiłem średnią, albo zasłyszaną to musiałem rozcieńczać, nic przekonamy się. trochę tych aromatów wezmę, na start zrobię 14 butelek po 50ml, więc zdąży się wszystko przegryźć
  • Odpowiedz
@beaverr: nie polecam brać Mnt Dev Style od TPA jako solomix, oprócz tego w solomixach od TPA zawsze dawałem 12% +/-, 3% albo 5% to zdecydowanie za mało. Inawera z tego co słyszałem to okrutnie niewydajne aromaty i trzeba ich dawać sporo. To tak ode mnie ;)
Co do Mentholu od TPA to też raczej do mixów.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@xadereq: np kaktus 5% dla mnie był ok. 5% earl grey tpa to za dużo, solo max 3%, nie jest to tylko moja opinia tylko innym dawałem różne stężenia i było to samo. Palę na subtanku, czasem nautilus więc pewnie trafiłem na mocne aromaty. Miętę muszę mieć koniecznie solo. Liquidow mam tyle, i robię takie ilości że 70% palę po miesiącu przegryzania, więc być może ten czas przegryzania wpływa na to,
  • Odpowiedz