Wpis z mikrobloga

Dobra, to teraz ja z banalnym pytaniem :)

Nigdy do tej pory nie robiłem własnych liquidów, głównie przez lenistwo, ale też brak jakiejkolwiek wiedzy na ten temat. Zawsze dużo bardziej interesował mnie sam sprzęt niż płyny.

Próbowałem już chyba z 50 różnych smaków i skończyłem na BM fresh mint 0mg z e-dyma. Szczerze mówiąc nie zależy mi na nowych doznaniach smakowych. Sprzęt w międzyczasie zmieniałem kilka razy, a liquid ciągle ten sam :).

No i do meritum - jak własnymi siłami zrobić taki liquid? Czy wystarczy mi baza inawera VPG 70-30 0mg + aromat miętowy?

A może kupić takie coś i spróbować czystej bazy? - https://e-dym.pl/pl/bazy-i-aromaty/302-baza-mietowa-fresh-0mg-100ml.html
Czy to jakieś dodatki i tak są potrzebne do zmieszania?

#epapieros #epapierosy
  • 7
  • Odpowiedz
@imper69: Podaję najlepszy sposób:
Baza Hangsen 36mg, obojętne wartości pg/vg, może być 100%pg, może być 50:50 vg/pg i 100%vg - Cena 15zł za 50ml na e-dym (Aczkolwiek baza obojętnie z jakiej firmy, najlepiej 36mg, może być wyższa wartość nikotyny acz niekoniecznie, np. na e-plyny.pl 100ml bazy 50:50 vpg 36mg to jakieś 30zł)
Gliceryna - na techlandlab.pl 12,90zł za 1kg, opłaca się kupować większe wartości.
Glikol propylenowy - na techlandlab 17,50 za
  • Odpowiedz
@imper69: jak wapujesz 0mg nikotyny to wyjdzie ci 1L bazy za 10zl + aromaty 10zl/10ml ktory starcza na 100-200ml liquidu. kosz zrobienia litra liquidu wyjdzie ci 60-110zl co daje 6-11gr za ml co jest niezla cena :)
  • Odpowiedz
@BeDoEl: no dobra, i tu jest pierwsza rzecz, której nie kumam.

Na co mi czysta gliceryna i czysty glikol, skoro będę miał bazę np. Hangsena? Jak to się miesza jeszcze z bazą? Tylko w celu rozcieńczenia nikotyny? Czy dobrze rozumiem, że po prostu najtaniej jest kupić bazę z jak największym stężeniem nikotyny i potem to rozcieńczać gliceryną i glikolem?

Tyle, że ja wapuję 0mg, czyli tak naprawdę wystarczy mi gliceryna+glikol+aromat.
  • Odpowiedz
@imper69: no baza to glikol i gliceryna + (lub nie +, jeśli 0) nikotyna. A rozcieńczać po to, aby stworzyć preferowane proporcje. Np. Ja robię liquidy 70% gliceryny i 30% glikolu, nigdzie takiej bazy nie ma a taka mi najbardziej pasuje.
Skoro palisz zerówki to faktycznie wystarczy Ci gliceryna, glikol i aromat - do tego buteleczki i strzykawki.
  • Odpowiedz
Na co mi czysta gliceryna i czysty glikol, skoro będę miał bazę np. Hangsena?

Tylko w celu rozcieńczenia nikotyny?


Tutaj sam sobie odpowiedziałeś ;)

Bo zobacz, przy stężeniu nikotyny 36 w 100ml, i do tego robiąc roztwór 100ml glikol + gliceryna po 50%, otrzymujesz roztwór 18mg/ml, dolewająć 100ml dalsze roztworu, otrzymujesz 9mg/ml etc... ;)

@imper69:
  • Odpowiedz
@wzr1one: no właśnie o to chodzi, że nigdzie nie jest to objaśnione łopatologicznie. Przy takich tematach wolę się nie opierać na domysłach, nie wiem, może za głupi jestem ;).

@BeDoEl: no i właśnie o to mi chodziło, dzięki :)

@anddom03: dzięki za wyliczenia :) trochę obecnie przepłacam :)
  • Odpowiedz