Wpis z mikrobloga

Będę zakładał internet stacjonarny od UPC, czy ktoś może mi powiedzieć, jak wygląda aktualna sytuacja z dawanymi przez UPC routerami? Z tego co kojarzę, często ludzie narzekali na te routery, poza tym miałem często okazję korzystać z jednego i stabilność łącza była słaba (chociaż nie wiem, czy z winy routera, czy samego łącza i być może był to jakiś starszy router, którego już nie dają).
Mam w domu wolnego Linksysa WRT320N, więc się zastanawiam, czy po prostu nie wziąć modemu na kabel i podłączyć do niego tego Linksysa przez ethernet.

#internet #upc #sieci
  • 14
@Lerhond: Nie polecam, od początku roku już trzy razy router wymieniany (najpierw jakiś Thomson, teraz Ubee czy coś takiego), w każdym coś nie działa, wieszają się, bez codziennego restartu nie da się korzystać z internetu. Próbuj sobie załatwić modem, ale z tym strasznie ciężko, nie chcą dawać nowym klientom ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Lerhond: Po moich doświadczeniach przez 3 lata z UPC, zdecydowanie polecam UBEE, działał najlepiej z pośród 4 które modeli które używałem - Thomson 870, technicolor, Cisco epc3925. Jedyny problem to marne transfery na wifi - to dotyczy ich wszytkich urządzeń. na dzień dzisiejszy mam internet z multimedii(tragedia, dno i 666 metrów mułu), bo w mojej lokalizacji niema UPC, generalnie przez 3 lata poza regularnymi problemami z cisco epc 3925 nie miałem
@Waleczny_Kalafior: u siebie tez mam modem - arris cm820 i własny router. Wina ewidentnie po ich stronie, awarie co 10-14 dni - mozliwe ze moja lokalizacja jest upierdliwa - mimo tego ze budownictwo i osiedle dosyc swieze - 2005-2009