Wpis z mikrobloga

W drugiej połowie września chciałbym wybrać się w góry, bo nigdy w sumie nie chodziłem po nich, a jak już byłem to tylko na Krupówkach. Chciałbym zdobyć jakiś szczyt - nie za trudny, ale też żeby nie był za łatwy, jaki byście polecili? Potrzebuję pobyć jakiś czas sam ze sobą #kiciochpyta #gory
  • 13
@AntekMucha: Kopa Kondratowa, 2005m, zadnych lancuchow ani innych utrudnien. jedyna przeszkoda moze okazac sie Twoja kondycja. atakuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

bus do Kuźnic - Kalatówki - Hala Kondratowa - Przelecz Kondracka - Kopa Kondratowa. mozna zejsc kierujac sie w strone Giewontu, i odbijajac w dol na Hale Kondratowa.

polecam!
@AntekMucha: polecam Kopieniec - świetny widok na większość gór. Kawałek stromego podejścia, a poza tym luzik.
Ale to krótsza wyprawa.
Z Sarniej Skały też dość fajnie Giewont widać.
#protip - jak gdziekolwiek w góry wychodzisz to zabierz kurtkę, rękawiczki, plastry i latarkę.
@Saute: to trzeba było wstawić lenniego czy coś ;)
@AntekMucha: ostatnio jak byłem to ostatniego dnia miałem mało czasu i zdecydowałem się na Nosal. Z kuźnic czas wejścia to 1h30min. Z jednej strony sporo skał, łatwo i szybko się wchodzi (Murowanica czy coś takiego), a widoki ładne i jest trochę skał. Z drugiej strony (od kuźnic( wchodzi się przez lesisty teren na sam koniec jest taka jakby półka skalna dosłownie dwa kroki. Myślę, że na początek, na rozgrzewkę będzie w
@AntekMucha: Pamiętaj, że w drugiej połowie września w Tatrach może już leżeć śnieg. Przy tej pogodzie to rzecz jasna mało prawdopodobne, ale pogoda u nas bywa bardzo zmienna, szczególnie w górach.

Jak koniecznie Tatry, to tak jak wyżej pisali - Sarnia Skała, albo grań Tatr Zachodnich, może być Kopa Kondracka lub coś z Czerwonych Wierchów. Jeśli mogą być inne góry, to bardzo polecam Karkonosze, a tam Śnieżne Kotły (choć to nie