Wpis z mikrobloga

Witam. Mam pytanie do osób, które noszą soczewki kontaktowe i mieszkają w Anglii. Gdzie polecacie kupować/na jakiej stronie soczewki i akcesoria do nich (płyn, opakowanie), żeby wyszło jak najtaniej. Czy warto może zaopatrzyć się w pewien zapas przed wylotem z Polski, czy cenowo nie ma to zbytnio różnicy w Polsce czy w Anglii?
#emigracja #uk #soczewki #wadawzroku #oczy
  • 9
@TheMan: Chyba nawet nie od lekarza tylko jakiegoś tam technika optyka, w sklepach z okularami to robią, no ale trzeba się umówić na spotkanie i się zbadać nie można tak sobie kupić jak u nas w Rossmanie czy coś.

Ale płyny i pudełka są ogolnodostępne
@TypowaKaryna: Nawet przez internet nie da rady kupić soczewek? Jeśli nie, to ile płaci się mniej-więcej za taką wizytę u technika optyka i ile się na nią czeka. Przez receptę są jakieś dofinansowania może do soczewek? ( ͡° ͜ʖ ͡ °)
@edzionn: Nie wiem bo ja zamawiam w Polsce, ale na pewno wizyta jest za darmo w (przynajmniej niektórych) sklepach z okularami (pewnie tylko w przypadku jak kupisz te soczewki u nich). Wątpię żeby były dofinansowania, ceny na pewno są w necie, tu jest dostępne vision express i jeszcze są takie salony eye saver
@edzionn: kontakty jednodniowe mozesz miec za £1 za pare. Niestety bez recepty nie kupisz. Musisz miec badanie, test czy soczewki Ci niczego nie podrazniaja (dostajesz darmowe probki) i dopiero potem dostaniesz recepte.