Wpis z mikrobloga

  • 3
Mirki, znalazlem w wynajmowanym mieszkaniu gitarę, (po 1,5 roku). W sumie fajnie byłoby się pouczyc. Domyślam się, że nie jest to gitara Slasha a pewnie kawałek drewna opałowego ale jak już jest to pogram. Nie znam się na tym, więc czy ktoś mi powie czy to jest akustyk czy klasyk? Jako to jest rozmiar? Ma 96 cm długości. Oraz jakie struny kupic do niej bo jedna jest zerwana,a wiem że sa stalowe i takie żyłkowe. #muzyka #gitara
t-time - Mirki, znalazlem w wynajmowanym mieszkaniu gitarę, (po 1,5 roku). W sumie fa...

źródło: comment_WpQeseYoYaYaXPGZPlkgItD5bPlEyhhd.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@jarzz: nie jestem wymagający, drugi raz mam gitarę w ręku, nawet nie wiem jak gra się na lepszych. Jak juz jest, znaleziona, za darmo to nic nie stoi na przeszkodzie kupic struny i cos popróbować :-)
  • Odpowiedz
nie jestem wymagający


@t-time: wygody pod palcami, trzymania stroju i paru innych rzeczy powinien wymagać nawet niewymagający. ;) Przejdź się z tym do sklepu, ew. na jakimś forum gitarowym poproś o pomoc - na pewno ktoś za czteropak chętnie przyjrzy się instrumentowi. Za pomocą zdjęć wszystkiego nie sprawdzimy.
  • Odpowiedz
@t-time: Spójrz po prostu przez całą długość gryfu od strony pudła w stronę główki, w taki sposób jakbyś patrzył np. na krzywiznę biurka od jednej krawędzi na drugą, wiesz o co chodzi.
  • Odpowiedz
Złap gitarę i spójrz wzdłuż struny trzymając ją na linii oczu. Przy twarzy masz część która dotykałaby ziemi jakbyś chciał ją postawić opartą o ścianę a najdalej od ciebie ma być główka.
Jako że naciągnięta struna jest prosta to będziesz w stanie ocenić czy drewno i progi pod nią się znajdujące również są "proste"(a raczej czy nie jest to tak krzywe że struny są 10mm nad gryfem albo na nim wręcz leżą).
  • Odpowiedz