Wpis z mikrobloga

Mam dylemat z kupnem telefonu z Aliexpress.

Interesuje mnie telefon Meizu M2 w okolicach 500zł. I teraz:

1. W bardzo popularnym sklepie na Aliexpress - Goldway telefon jest za niecałe 510zł. Niestety jest duże prawdopodobieństwo, że dostanę VAT bo paczka przechodzi przez Zabrze więc końcowa kwota wyszłaby przeszło 600zł.

2. Druga możliwość to kupno telefonu na www.xiaomiforsale.com gdzie telefon jest wysyłany w ciągu kilku dni z Czech. Jednak telefonu aktualnie nie ma na magazynie i musiałbym czekać aż sprowadzą go z Chin. Plusem jest, że na pewno nie dostanę VATu, mam niby roczną gwarancję ale cena zwiększa się do 590zł + nie mam pewności kiedy telefon przyjdzie(a niektórzy mieli problemy z czekaniem na paczki z telefonami, których nie mieli na magazynie)

3. Odezwał się do mnie gość na telchina.pl, że telefon przyjdzie mu w poniedziałek i sprzeda mi go za 540zł - może być aukcja Allegro. Tutaj mam pewne obawy bo Allegro nie zapewnia mi żadnego wsparcia w przypadku jakiś problemów, człowieka kompletnie nie znam + nie przysługuje mi żaden refund w przypadku problemów z telefonem zaraz po odebraniu.

Co byście zrobili w mojej sytuacji? Narazie nastawiam się na poczekanie aż telefon znajdzie się w magazynie w Xiaomiforsale i chyba od nich go kupię mimo wyższej ceny.

#telefony #android #meizu #aliexpress #chinskiecuda
  • 14
@Vojak: ja szukam mi4 i z tego co widzialem.
Sklep jest w chinach, ale czesc stocku ma eu direct i leci z magazynu w hiszpani.
Musisz sprawdzic ten tel ktory wybrales.

Jest ldrozej za telefon niz na ali, ale mozesz sobie wykupic ubezpieczenie od vatu (koszt ubezp. zalezny od ceny przedmiotu) i jesli cie urzad capnie, pokazujesz im papiery i zwracaja ci kase ktora zostawisz w urzedzie.

Poza tym wiem ze