Wpis z mikrobloga

@kontra: Jak w kaufie jest promocja na soki ze słonecznej tłoczni, to kupuje, wlewam do balonu, dosypuje drożdży i fermentuję.

Wychodzi zajebiście( ͡ ͜ʖ ͡)
@kontra: Nie, wolę wytrawny cydr. Generalnie to metoda najszybsza i najprostsza z możliwych, ale jakże skuteczna ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poletzam te świeżo tłoczone soki, świetnie się nadają, zwłaszcza jeśli nie masz warunków do produkowania własnego soku
Poletzam te świeżo tłoczone soki, świetnie się nadają, zwłaszcza jeśli nie masz warunków do produkowania własnego soku

@babec: z tymi warunkami to pół na pół. Mam dostęp do różnych odmian świeżych jabłek, mam dostęp do prasy, ale niestety nie mam rozdrabniarki - będę musiał przecierać je w kuchennej maszynie takiej jak wrzuciłem wyżej. Wolałbym zrobić z jabłek, ale w razie czego będzie i słoneczna tłocznia ;)
Zamiast gotować zasiarkuj

@WapniakZJury: nie będzie problemu z fermentacją po zasiarkowaniu?

Imperial Cider = Apple Wine

@WapniakZJury: w sumie xD No ale fermentacja zupełnie inaczej przeprowadzona, no i wpadłem tez na pomysł połączenia zwykłego i mocniejszego cydru po fermentacji i odstawieniu jeszcze "na cichą", taki blend :P
@kontra: Jak nasypiesz piro tyle ile jest na opakowaniu to nie będzie problemu. To jest taka sama fermentacja, bo i tu i tu wyciskasz sok i fermentujesz w soku. Różnica jest w sposobie otrzymania stężonej brzeczki. Jak chcesz robić wariacje to zrób applejack xD