Wpis z mikrobloga

Mirki, wiecie co jest największą zarazą całego towarzystwa #tsl. Nie dziad-transy, nie kiepskie drogi.
Tylko spedycje molochy które wpieprzają sie w robotę. Przykład z dzisiaj :
Kolega wysyłał 10 chłodni miesięcznie ze swojej firmy, ogarniał sobie to sam na transie, nie płacił ani najgorzej ani najlepiej( tak w sam raz). Nagle zgłosiły się do niego 4 spedycje, i biją się ceną. Opuściły 25 %, a teraz szukają frajerów na transie którzy im to wezmą. Wiem że na jednym frachcie zarabiają 15 EUR. Gdzie tu logika ???

#bekaztransa #logistyka #transport #gorzkiezale
#spedycja
  • 5
  • Odpowiedz
@xspeditor: największą zarazą w Polsce moim zdaniem jest zbyt duża liczba przewoźników, firmy biorą leasingi a później jeżdżą tylko żeby spłacić, poniżej opłacalności i tworzy się patologia na rynku najwięcej na tym korzystają przedsiębiorcy a po dupie dostają spedycje i #januszetransportu
  • Odpowiedz
@xspeditor: Z drugiej strony masz klientów, którzy robią koncerty życzeń i pytają "czy da Pan radę przewieźć mi paletę euro 1,5m 300kg z D58 do PL62 za 55€"...
  • Odpowiedz
  • 0
@przeo ale to spedycje ich nauvzyły że sprzedadzą każde gówno. 3 takie przypadki jak w opisie już znam. Biją sie aż sie nie wkrwawią. A jak braknie baranów co pojadą z tym to dzwonią do mnie i proszą. Wtedy,owszem mogę wziąć ale cena x2
  • Odpowiedz
@xspeditor: po części tak, ale klienci wpadają sami na takie pomysły. Przykład z podwórka stawki ani niskie ani wysokie. Bierzemy 90% wolumenu klienta i zapinamy po swojemu. Wszyscy zadowoleni. Wtem zmienia sie osoba w dziale logistyki i otwarcie mówi ile dostała od kogo i czy damy mniej... Bitch plz
  • Odpowiedz