Wpis z mikrobloga

#podroze #podrozujzwykopem #kamperemdowloch
Mirki, dzisiaj trochę inaczej - potrzebuję pomocy osób, które były we #wlochy, a konkretnie w #wenecja. Orientuje się ktoś, czy w miejscu oznaczonym na screenie można normalnie zaparkować? Widzę na zdjęciach satelitarnych, że są tam duże parkingi, ale jest też terminal promowy. Czy parkingi są ogólnodostępne (płatne oczywiście, na darmowe nie liczę), czy dostępne tylko dla ludzi wsiadających na prom/czekających na wjazd samochodem na prom?

źródło: comment_gzETYIvyu0qOe56urk8WeF5V4ZoA0fiG.jpg
  • 14
@rolfik_r1: tak - zaparkujesz (aczkolwiek nie wiem jak z camperem). Polecam parkowanie na lądzie i podjazd pociągiem który kursuje co chwila. Przy hotelu Plaza zaraz obok dworca masz duży parking.
@rolfik_r1: nie pamiętam, czy do samego portu da się dojechać tak, żeby zaparkować ale kojarzę, że można tam iść z buta z tego placu, na którym się zjawisz po przejechaniu tej drogi na "wysepkę" wenecką.
W ostateczności jeździ tam coś w rodzaju "poziomej windy" (w jedną stronę jechaliśmy tym wynalazkiem, w drugą już była cebula i poszliśmy na piechotę. To nie jest daleko
@rolfik_r1: miejsca są, na poziomowym jest ograniczenie do 2,20.. I nastaw się, że tam są chyba parkingi płatne z góry za dobę, ale nie dam się zabić, bo na wyspę wolałem się tramwajem wodnym dostać.
@luckwaski: @cholera_jasna: ok, popatrzę, jak to wygląda. Na zdjęciach widzę tam zaparkowane kampery. A Wenecja jest #!$%@?, jak większość miejsc turystycznych :) Ale jakoś mnie tam ciągnie. Za to Rzym chcę sobie darować tym razem.
@RRybak: to 2.20 nie ma szans - będę miał 3.20. W sumie nie ma tragedii z cenami, bo to będzie 10-15 euro. Natomiast dobowy bilet na tramwaj z tego, co się zdążyłem dowiedzieć kosztuje
@rolfik_r1: da się wjechać kamperem - ale DUŻO taniej będzie zostawić auto przed mostem i podjechać autobusem. Płaci się za dobę, a kilka lat temu różnica w cenie była kilkukrotna.
@MaciejPN:

@karolka1989: no zobaczę. Kusi mnie ta Wenecja cały czas. Bibione tez. Moze tu i tu pojadę. Z drugiej strony moze zostawię auto na campingu i jakos komunikacja sie tam dostanę. Nie chciałbym, żeby jakis murzyn zweryfikował, czy nie mam czegoś wartościowego w środku. A na campingach najbezpieczniej.