Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, jak wygląda sprawa z liczeniem danych w ofertach LTE? Chyba w każdej sieci jest limit 100 Gb po którym można dostać lejek, w praktyce u mnie wychodzi po 150 Gb (w Playu i w Cyfrowym Polsracie). Jak to jest w końcu? Czy pobrane Gb w ofertach z "nocą bez limitu" są liczone czy nie? Jeżeli nie, to jak wygląda to w ofercie np. Playa na kartę za 45 zł? Wg mnie nie ma znaczenia czy pobiera się w dzień czy w nocy - jest pewnie ustalona górna granica dla wybranych BTSów czy coś w tym stylu. I przykładowo ustalona na 150 Gb, gdzie indziej na więcej lub mniej. Lub załóżmy, że pobierałbym tylko w nocy powiedzmy 500 Gb w ciągu miesiąca albo w ciągu dnia, ale z niska prędkością, np. 10 Mbit - raczej to w ogóle nie ma znaczenia kiedy pobieramy, i limit jest odgórny?

#lte
  • 2
@jacek007g: ja nie mam lejka w play przy 500gb pobranych i 30 wysłanych w ciągu 40 dniu, zależy od tego ilu ludzi w okolicy korzysta z podobnej oferty, musiałbyś wybrać najmniej popularnego operatora z lte z twoich okolic albo jeśli masz antenę zewnętrzna skierować ją na inny nadajnik. Dane w nocy nie są liczone do limitu przez który możesz przekroczyć granicę gdzie zwolnią ci łącze.
@jacek007g: Jest różnica o których godzinach się pobiera, im bardziej obciążony nadajnik, tym lepiej nie pobierać :) Godziny szczytu to gdzieś 16-22.
Limit nie jest odgórny, a przynajmniej w play na kartę, w nwoych ofertach abo już jest.

Napisz do mnie na pw, to coś Ci pokaże.