Wpis z mikrobloga

Rozmowa tel. sprzed chwili:

- dzień dobry, czy jest pan zainteresowany pozycjonowaniem strony X?
- nie nie jestem
- ale bez tego znalezienie pana strony w internecie będzie praktycznie niemożliwe
- a jak mnie Pani znalazła?
- ... (...) w intenecie ...

#samozaoranie #coolstory #heheszki
  • 70
  • Odpowiedz
@irecky: najgorsi są ci wszyscy ekaunt menedżerzy za dychę, którzy wysyłają ofertę pozycjonowania firmie, która... zajmuje się pozycjonowaniem...
  • Odpowiedz
  • 2
@irecky:
@ksaler: pytam poważnie. Opłaca się pozycjonowanie stron? Ile takie coś kosztuje? Za miesiąc zakładam firmę i potrzebuję stronę zrobić no i chyba trzeba zrobić pozycjonowanie tak?
  • Odpowiedz
@edgar_k: Moim zdaniem dobrze jest skorzystać z usług firmy, która oferuje płatność za efekt. Nie ma efektu, nie ma płacenia i mówienie co im się wydaje nic nie da.
  • Odpowiedz
@DragonEW: jeżeli firma zajmująca się SEO rozlicza się w obecnych czasach za efekt to znaczy, że nie ma zielonego pojęcia czym jest SEO od 2014 roku.
  • Odpowiedz
@smitu:

jeżeli firma zajmująca się SEO rozlicza się w obecnych czasach za efekt to znaczy, że nie ma zielonego pojęcia czym jest SEO od 2014 roku.


Hmm, a to niby czemu?
  • Odpowiedz
@Behemoth-: a to temu, że w chwili obecnej (w sumie wcześniej też było to trudne) nie można zagwarantować konkretnych pozycji na bazie ilości linków, zaplecza i innych elementów pozycjonowania, które były stosowane xx miesięcy temu. Teraz przed agencjami SEO stoją zupełnie inne zadania.
  • Odpowiedz
@Behemoth-: Rozliczanie się za efekt jest mega kiepskim pomysłem. Obecnie ciężko jest monitorować konkretne frazy choćby dlatego:
- czynnik związany z lokalizacją użytkownika
- historia wyszukiwania danej osoby
- powiązania ze stronami G+

Lepiej rozliczać się za ruch, jeśli jest to stricte usługa SEO to za ruch organiczny.
  • Odpowiedz