Wpis z mikrobloga

mam problem z tym pytaniem. zaznaczam NIE, a system wskazuje, że jest to odpowiedź błędna. przepisu mówią, że na autostradzie należy jechać minimum 40 km/h, więc dlaczego miałoby być możliwe jechanie poniżej? holowanie przecież odpada na autostradzie, na rowerze też się nie jeździ po niej. jest jakiś wyjątek, który to reguluje? bo nie kumam totalnie, czemu można by było jechać poniżej. może to tylko błąd na stronie?

#prawojazdy #przepisy
Pobierz SScherzo - mam problem z tym pytaniem. zaznaczam NIE, a system wskazuje, że jest to o...
źródło: comment_SJkqagmgbBCXora8nPpDx3SHpkNjIiGn.jpg
  • 35
@saper_vodiczka: no przepisy mówią co innego:

Art. 2.

Użyte w ustawie określenia oznaczają:(...)
3) autostrada – drogę dwujezdniową, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi, na której nie dopuszcza się ruchu poprzecznego, przeznaczoną tylko do ruchu pojazdów samochodowych, z wyłączeniem czterokołowca, które na równej, poziomej jezdni mogą rozwinąć prędkość co najmniej 40 km/h, w tym również w razie ciągnięcia przyczep;
@SScherzo: możesz jechać nawet 20. Za zakrętem jest korek, a na horyzoncie jest wypadek. Nikt Ci nie rozkaże rozpędzać się. Nie ma takiego przepisu - można jechać poniżej 40, póki się nie zatrzymasz :P
są przecież nakazy jazdy gdzieniegdzie z minimalną prędkością, a też może chyba być korek czasem.


@SScherzo: w praktyce widziałem nakaz minimalnej prędkości tylko na lewym pasie, prawy zawsze bez.
@SScherzo: można nawet wg widzimisię, ale jeśli nie ma żadnych przesłanek do utrzymywania prędkości poniżej 40km/h można zarobić mandat za stwarzanie zagrożenia w ruchu po odeskortowaniu do najbliższego zjazdu/MOP.

Co do minimalnej prędkości, to możesz na drodze spotkać taki znak i wtedy faktycznie na danym pasie nie wolno poruszać się poniżej zadanej prędkości. Zwykle na stromych podjazdach można taki spotkać.
Pobierz eloar - @SScherzo: można nawet wg widzimisię, ale jeśli nie ma żadnych przesłanek do ...
źródło: comment_e7Sym7MR7sUFwnO0BZWlLqSC86bAqXki.jpg