Wpis z mikrobloga

Czasami antykoncepcja zawodzi. Poza tym, jak sama napisałaś - nie wtrącaj się w życie osób trzecich. Może nie chcą się zabezpieczać i nie chcą dzieci? Może są zbyt nie dojrzali? Nie nasza sprawa.


@pococimojlogin: Nie są gotowi na seks, po prostu. Nie będę się wtrącać w życie osób trzecich, kiedy wy przestaniecie to robić. Przestańcie być hipokrytami.
  • Odpowiedz
Aborcja w takich wypadkach nie powinna być wyborem a koniecznością


@Saute: A co z nieśmiertelną dewizą: "Chcącemu nie dzieje się krzywda"? Chcą urodzić? Niech rodzą, najwyżej resztę załatwi selekcja naturalna.
  • Odpowiedz
@pococimojlogin: Człowiek jest wolny, ma swoją godność, z którą łączy się odpowiedzialność za swoje czyny. Jeśli chcesz tę odpowiedzialność zmazywać możliwością zabicia drugiej osoby dlatego, że jest niechciana, to chyba ty jesteś zwolennikiem niewolnictwa. W starożytnym Rzymie można było swobodnie zabić niewolnika, chyba chcesz powrotu do tego stanu prawnego.
  • Odpowiedz
@wystrza: Tak, chociażby tych 100zł, grosza bym odmówił, takie dziecko to świadomy wybór więc niech je sami utrzymują.
@Aerials: Nierób i pasożyt? Mimo bycia sebixem czy karyną musiałby pracować, więc nadal bardziej produktywny od warzywa.
  • Odpowiedz
@Namenick: Ty nadal błędnie uważasz, że jesteś w czymkolwiek lepszy od innego człowieka, którego nazywasz warzywem. Debilizm to też niepełnosprawność, więc sam jesteś chyba warzywem.
  • Odpowiedz
@Aerials: I spychasz rozmowę na zupełnie inny temat. Rodzenie takiego dziecka to skazywanie go na cierpienie i tylko osoba która ma syndrom nadopiekuńczy by się na takie zgodziła. Ja z moim różowym od razu ustaliłem, że jeżeli będzie choć minimalna szansa na to że dziecko nie będzie normalne to zdecydujemy się na aborcję.
  • Odpowiedz
@pwone: Nie wiem, serio - ciężki temat. Moim zdaniem - gdy wiadome jest, że urodzi się takie dziecko, to powinna być dokonana aborcja. Mniejszy ból psychiczny dla rodziców po porodzie moim zdaniem - bo wiadome jest to, że nigdy ani oni nie będą szczęśliwi z takim dzieckiem ani samo dziecko - nie zazna nigdy szczęścia, nawet nie wiadomo, czy będzie świadome swojego istnienia.
  • Odpowiedz
@wystrza: Owszem, jestem lepszy od osoby która nie potrafi nawet ruszyć dłonią, ale jako że zaczyna się tutaj festiwal #!$%@? lewaków aka równość dla każdego to mój ostatni komentarz w tym wpisie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Namenick: A może to co ty robisz jest egoizmem? Chcesz zabić dziecko, jeśli tylko będzie szansa, że będzie dla ciebie większym obciążeniem niż dziecko zdrowe. Kto dał ci prawo wyboru kto ma prawo żyć?
  • Odpowiedz
? Może nie wszyscy są tacy piękni i mądrzy jak ty, królu złoty, ale życie każdego człowieka jest wartością i każdy ma swoją godność. To dziecko jest chore, ale jest człowiekiem, a nie pryszczem, który można wycisnąć, bo jest z nim niewygodnie.


@wystrza: > na starość ktoś będzie ciebie utrzymywał i pewnie byłoby ci przykro, gdyby przychodził i mówił ci jakim warzywem i niepotrzebnym karaluchem jesteś

@wystrza: ja
  • Odpowiedz
@Namenick: Tak jak pisałam wyżej - osądy podobne do Twoich przestałam wydawać w momencie, kiedy słyszałam wypowiedzi dzieci/dorosłych dotkniętych różnymi schorzeniami, które mówiły, że "kochają życie" i dziękują za nie rodzicom. Niech każdy pilnuje własnego podwórka.
  • Odpowiedz