Wpis z mikrobloga

@whahazhutou: Nie wiem, ja takich komentarzy nie wrzucam, więc nie wiem dlaczego ładujesz mnie do jednego wora z takimi osobami. Powtarzam jeszcze raz, to jest kwestia zabicia człowieka dla własnej wygody, a określanie człowieka "warzywem" jest dehumanizacją, po to by bez wyrzutów sumienia można go było zabić i nadal uważać się za dobrego człowieka.
  • Odpowiedz
@wystrza: co ty mi tu #!$%@? o dehumanizacji? Codziennie na glownej masz przejawy rasizmu i nietolerancji religijnej. Wczoraj typ byl co by zabil kazdego muzulmanina i czarnego. Nazywanie warzywem osoby ktora nie ogarnia co sie dzieje wokol, nie moze chodzic to potocznie warzywo i tutaj nie mozna z tym nie zgodzic ze lepiej dla takiej osoby bedzie jak odejdzie bo powoduje bol nie tylko innym ale i sobie.
  • Odpowiedz
@whahazhutou: Nie odpowiadam za słowa innych osób, więc racz zluzować gacie. Człowiek, to człowiek niezależnie od choroby, a nie jakieś "warzywo", które możesz swobodnie spuścić w kiblu. Kto dał ci prawo decydowania o czyimś życiu? Skąd masz pewność, że lepiej będzie, jak ktoś umrze? Pozwól o tym decydować każdemu za siebie.
  • Odpowiedz
@wystrza: ale o to wlasnie chodzi ze osoby np z zespolem downa nie moga decydowac o sobie, nie rozumiesz tego? Wtedy decyzja o aborcji jest dawana rodzicom, a prawaki-wykopki chca by owe prawo nie istanialo i matka MUSIALA urodzic to dziecko.
  • Odpowiedz
@whahazhutou: Akurat osoby z zespołem Downa, nie są "warzywami", mogą żyć i decydować o sobie samodzielnie. Dlaczego zakaz zabijania ludzi miałby nieobejmować takiego człowieka? Jest gorszy od Ciebie nadczłowieku?
  • Odpowiedz
@wystrza: ja #!$%@?, no #!$%@? z biologicznego punktu widzenia jest gorszy ode mnie. Ty chyba nie rozumiesz co sie do ciebie pisze wiec dam ci przyklad z zycia. Mam w rodzinie taka osobe, wujek mowil mi ze do momentu kilku lat gdy dziecko nie odstawalo rozwojowo od innych dzieci to bylo ok. Pozniej jeszcze nadal bylo w miare ok. Ale problem sie stal gdy chora osoba miala ponad 20 lat.
  • Odpowiedz
@whahazhutou: Nikt nie wymaga od ludzi heroizmu jakim jest wychowywanie niepełnosprawnego dziecka. Matka może oddać takie dziecko do adopcji. Chodzi tylko o to, by tego człowieka nie zabijać i dać mu szansę na życie.
  • Odpowiedz
@whahazhutou: z biologicznego punktu widzenia też jesteś gorszy od wielu ludzi, ale jesteś człowiekiem i masz niezbywalną godność ludzką i nikt nie ma prawa bezkarnie Cię zabić, czaisz?
  • Odpowiedz
@pococimojlogin: należy także zaznaczyć, że często tak ciężkie choroby genetyczne doprowadzają do śmierci po kilku dniach lub miesiącach od narodzin. takie dziecko nie tylko brzydko wygląda, ale ma również nie rozwinięte narządy i układy. jest niezdolny do życia. a nie ukrywajmy to tylko dodatkowa trauma dla rodzica i cierpienie dla tego małego dziecka. aborcja w przypadku takiej choroby genetycznej nie ma nic/i nie powinna mieć nic wspólnego z myśleniem w
  • Odpowiedz
dziwne założenie, że śmierć jest ulgą w cierpieniu


@zerozero7: Ze zdroworozsądkowego punktu widzenia bardzo sensowne założenie. Dziwne to byłoby założenie odwrotne.
  • Odpowiedz