Wpis z mikrobloga

co to znaczy "pozwolenie takiemu człowiekowi żyć"?


@wystrza: Źle się wyraziłem. Chodziło mi o sam akt urodzenia takiego człowieka.

wstaw swoje foto #!$%@?, zobaczymy czy tobie nie przydałaby się aborcja
  • Odpowiedz
@Namenick: Ja widziałabym to inaczej. Pozwoliła takiemu dziecku się urodzić, żyć i (jeśli jest to dziecko w pełni świadome) dać podjąć mu decyzję, czy chce żyć dalej. Widziałam wiele dokumentów, które pokazywały ludzi bardzo chorych i cierpiących - większość z nich była uśmiechnięta i twierdziła, że kocha życie.
  • Odpowiedz
@pococimojlogin: na pewno są takie dzieci, obarczone takimi chorobami, których urodzenie może wynikać tylko z dwóch przesłanek, a przynajmniej tak mi się wydaje.
Jedną jest przeniesienie własnego stanu świadomości na inne części natury. Chyba ten sam mechanizm, który kazał niektórym ludom pierwotnym czcić drzewa lub rzeki. To znaczy, oni zakładali, że skoro coś istnieje i jest odrębnym bytem (co jest, trzeba przyznać, bardzo subiektywną kwalifikacją), to na pewno myśli podobnie,
  • Odpowiedz
Nie, to nie my powinniśmy decydować o tym, czy ten chłopiec ma żyć, czy nie, a tylko i wyłącznie jego matka (i to do momentu, gdy jest w ciąży


@pococimojlogin: Otóż to, i tu dyskusja się zamyka. Moralność czy etyka dla każdego znaczy coś innego - nie możesz założyć, że taka matka to egoistyczna #!$%@?, bo ona to samo mogłaby powiedzieć o tej, która pozbyła się problemu.
  • Odpowiedz
pewnie 1 na miliony a zezwolenie na aborcję to była by otwarta furtka na mordowanie "średnio" chorych lub nawet zdrowych


@SynuZMagazynu: Nie rozumiem zakazu aborcji, bo dopóki dziecko jest w brzuchu matki, to tylko i wyłącznie z jej dobrej woli. Niemożność pozbycia się płodu oznacza, że matka jest niewolnicą, niewolnicą państwa, bo straciła prawo do dysponowania własnym ciałem.

Nazywasz aborcję "morderstwem" i na nią nie przystajesz, ale niewolnictwo jest wg.
  • Odpowiedz
ale jakoś nie zabijamy ludzi chorych na alzheimera, ani w śpiączce, prawda?


@wystrza: Ale ja nie mówię o zabójstwie, tylko o aborcji. Nie można zabić człowieka, który już się urodził, to jest złe.
  • Odpowiedz
Nie rozumiem zakazu aborcji, bo dopóki dziecko jest w brzuchu matki, to tylko i wyłącznie z jej dobrej woli. Niemożność pozbycia się płodu oznacza, że matka jest niewolnicą, niewolnicą państwa, bo straciła prawo do dysponowania własnym ciałem.


@pococimojlogin: O matko, jak skisłam. Ze swojej dobrej woli mogłaby zadbać o antykoncepcję, a jeśli to zbyt trudne - związać sobie nogi. Tak najlepiej dysponowałaby własnym ciałem.
  • Odpowiedz
Nie można zabić człowieka, który już się urodził, to jest złe.


@pococimojlogin: Złe, bo kto tak ustanowił? Gdyby mama Madzi dokonała aborcji nie byłoby szumu, a skoro w myśl ideologii "MAJ CZOJZ MAJ PROPERTI" pozbyła się Madzi trochę później, zrobiło się wielkie larum. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Aerials: @wystrza: No właśnie, nie rozumiecie prostej idei wolności własności. W zasadzie każde prawo (łącznie z "prawami człowieka") można zakwalifikować jako prawo własności. Niezbywalnym prawem każdego człowieka powinno być prawo do decydowania o własnym ciele. Dziecko narodzone posiada to prawo, nienarodzone - nie.
  • Odpowiedz
@Aerials: No dobrze, ale to w przypadku dzieci świadomych. A co kiedy dziecko nie rozumie otaczającego go świata? Co więcej, dlaczego moje pieniądze mają być przeznaczone na takie dziecko? Wolałbym aby moje podatki zostałby zainwestowane w rozwój szkoły do której pójdą moje dzieci, a z takiego dziecka nic nie wynika. Wiem że teraz dochodzi do tego materializm, ale trzeba brać pod uwagę wszystkie aspekty.
  • Odpowiedz
@pococimojlogin: wolność jednostki ograniczona jest wolnością drugiej jednostki = wolność matki ograniczona jest wolnością dziecka, ergo matka nie może zabić dziecka, bo gwałci jego wolność, to chyba ty nie rozumiesz idei wolności
  • Odpowiedz
@Namenick: A jaką świadomość ma kilkumiesięczne dziecko?

dlaczego moje pieniądze mają być przeznaczone na takie dziecko


Nie powiem Ci, na co jeszcze idą Twoje pieniądze, bo zemdlejesz.
  • Odpowiedz
@blusior_lupin: Ależ jest niewolnicą, bo jeśli dokona aborcji, to pójdzie do więzienia. Podobnie jest z przymusowym poborem - jeśli nie stawisz się w jednostce, pójdziesz do więzienia. W drugim przypadku na pewno zgodzisz się, że jest to niewolnictwo. Dlaczego nie w pierwszym?

@Aerials: Jest człowiekiem. Tyle. Widzę, że nie zapoznałaś się z koncepcją libertariańską. Polecam.

@Namenick: Dlatego jestem za brakiem
  • Odpowiedz