Wpis z mikrobloga

#gry #mirkipolecaja #klimat #kryminal #przygodowki
Hej mirki,
Szukam gier o specyficznym klimacie. Chodzi mi o taką mroczną, posępną, ale niekoniecznie będącą horrorowatą atmosferę. Generalnie szukam kryminałów czy może też ogólnie gier z jakimiś posępnymi tajemnicami w tle, "detektywistycznych" rzekłbym. Nie chodzi jednak o jeden konkretny typ rozgrywki (niekoniecznie musi być przygodówka) czy tematykę (niekoniecznie musi być to gra o jakimś detektywie), ale o pewien specyficzny klimat. Może nie brzmi to zbyt jasno, więc podam kilka tytułów z klimatem jakiego szukam: Fahrenheit (przez większość rozgrywki miał taki klimat, końcówka raczej mnie rozczarowała), Still Life, Blade Runner, Gray Matter, pierwsze Black Mirror czy Overclocked: A Story of Violence. Dla ułatwienia, z seriali podobny klimat mają na przykład The Killing i Broadchurch.

Będę wdzięczny za każdą sugestię.
  • 12
@Quantana: Dla HR kupiłem PS3 :) Niestety, okazało się, że mój telewizor jest zwyczajnie zbyt słabej jakości, żeby granie miało sens. Że z pieniędzmi było cienko, to zamiast zainwestować w telewizor/monitor, konsolę sprzedałem, a w HR nigdy nie zagrałem... Jeżeli kiedyś jeszcze będę miał konsolę Sony, to z pewnością nadrobię.

@domel88: W sumie zagrywałem się jako dzieciak, ale nigdy nie skończyłem. Może spróbuję do tego tytułu kiedyś wrócić.

@pan-masuo:
@moooka: Gemini Rue miałem na liście do ogrania, ale zupełnie zapomniałem o tym tytule. Może właśnie w tę produkcję zagram w pierwszej kolejności :) Co do GK - miałeś może styczność z remasterem pierwszej części? Tak się zastanawiam, czy gdzieś dorwać oryginał, czy też zacząć przygodę z serią od tego remastera.

@SlepyMohel: To bardzo dobra sugestia, tytuł mocno w moim klimacie, ale już ograny. :(
@Sad_Statue: Miałem w sensie kupiłem :) Ale jeszcze nie grałem, bo chcę przed tym przejść kolejny raz oryginał - tym razem z polskim tłumaczeniem, bo wcześniej grałem po angielsku, tylko czasu jakoś brakuje ;P W sumie, Tobie też bym to polecał.
A dodatkowo autorzy tego spolszczenia mieli pomyśleć o remasterze, aż sobie wejdę na te forum i zbadam sprawę, bo może się okazać, że do czasu aż się za to zabiorę