Wpis z mikrobloga

Mirasy pomóżcie w składaniu kompa ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Nie potrzebuję jakiegoś kombajnu, wystarczy coś żeby śmignąć w GTA V, może Wiedźmina 3, i ogólnie gierki z 2010-2015, nie muszą śmigać na ultra detalach w HD.
Obecnie posiadam:
Antec VP 500
ASUS GTX 560 DirectCU 1GB

Jaki procek polecacie i ile gb ramu?
Kumpel na takim zestawie z AMD Athlon II X4 640 i 12GB ramu (1333 Mhz DDR3 GOODRAM) grał na średnich ustawieniach w GTA V i śmigało ładnie. Mówił, że Wiedźmin 3 też powinien dać radę.

Wymiana płyty głównej będzie konieczna? Obecnie posiadam M2N68-AM PLUS oraz M2N68-AM SE2.

Planuję kupować używane części, chcę wydać jak najmniej ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#informatyka #komputery #pcmasterrace #hardware #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Alkonauta:
Wiedźmin 3 ma większe wymagania od GTA V, z resztą w GTA V "średnie" to są najniższe jakie da się ustawić, więc to de facto minimalne. Ale sporo zależy od rozdzielczości, w Full HD taki sprzęt będzie miał z W3 duże problemy.

Już za 2k można złożyć używany sprzęt z i5 2500k na którym sobie pograsz komfortowo nawet w najnowsze gry. Za ten zasilacz dostaniesz jakieś 100zł, za kartę
  • Odpowiedz
@Alkonauta: Cóż, czy ci potrzebny, musisz odpowiedzieć sobie na zajebiście ważne pytanie - czy masz budżet który przeznaczasz na kompa i maksymalizujesz wydajność, czy masz budżet na kompa ale nie chcesz tyle wydać i w sumie to bierzesz coś gorszego i tańszego.
  • Odpowiedz
@Murzinio: Nie potrzebuję Full HD ( ͡° ͜ʖ ͡°). Po co sprzedawać zasilacz i kartę, przecież są ok. Szukam do nich procka i ramu.
@mamnatopapiery: wolę coś tańśzego, wystarczy mi tyle żeby na średnich pograć w nowe gry. Więcej wymagań nie mam.
  • Odpowiedz
@Alkonauta: To bierz i5 2500k z jakąś solidną płytą, RAMu starczy w zupełności 8GB. Za wszystko wyjdzie ok 1000zł. W przyszłości możesz sobie nawet dołożyć do tego GTXa 970 jakbyś się przerzucił na FHD a procesor będziesz mógł podkręcić.
  • Odpowiedz