Wpis z mikrobloga

wpadła mi w ręce baofeng uv-5r na pare dni (taki jak w linku: http://hamradioshop.pl/radiotelefony-amatorskie-i-profesjonalne/detail/1-radiotelefony-reczne/flypage/83-baofeng-uv-5r-dwupasmowy-radiotelefon-duobander-2m-70cm-w-kolorze-zoltym.html?sef=hcfp).

można na tym posłuchać czegoś ciekawego we wrocku na pasmach dostępnych dla tego urządzenia (oprócz radyjek fm ;)), troche #kiciochpyta, bo pierwszy raz mam z tym do czynienia. może ma ktoś jakiś w miare aktualny spis uzywanych niekodowanych czestotliwosci? moze polecicie jakąś żyjącą stronkę lub forum, gdzie można się zorientować w temacie? to co trafiłem do tej pory to elektroda i podobne z 2008-2009 roku.

#wroclaw #krotkofalarstwo #radio
  • 9
@100kW: No wiem, że np. lotnictwa sobie nie posłucha, ale bao według specki odbiór ma w zakresie 136-174 MHz i 400-520 MHz, więc bandplan może troche ułatwić życie, żeby np. nie skanować całych 70 cm tylko jakiś fragment. :P IMO szybciej tak coś znajdzie.
@matix21: biorąc pod uwagę szybkość skanera i czas trwania wszelkich transmisji, szansa na wyskanowanie czegoś jest bliska zeru ;) Chyba że zaprogramujesz kanały i będziesz skanować pamięć - wtedy już lepiej, ale musisz znać qrg i tak jak wspominałem wyżej - nie usłyszysz niczego ciekawego ;)
@100kW: Nie miałem nigdy bao w rękach, ale w suime można sie było spodziewać, że szybkość skanera nie powala. No i niestety wiem z doświadczenia, że w sumie nic pasjonującego we Wrocławiu nie lata nieszyfrowane. :P Ale tak dla wprawki można poszukać jakichś taksówek, czy innej ochrony. O, @uirapuru ustaw sobie 144,950 i poczekaj ( )