Wpis z mikrobloga

Mirki jaka jest geneza waszych ksywek na wykopie? Ja swojej używam gdzieś od 20 lat, przy różnych "internetowych" okazjach, ale szczerze mówiąc nie pamiętam, skąd się wzięła (a na wykopie ona z przyzwyczajenia do niej). A pytam, bo niektórzy mają naprawdę odjechane nicki i tak sobie czasem myślę, co kierowało tą kobietą/tym facetem, że nazwał się akurat tak, a nie inaczej. Niektóre ksywki jestem w stanie rozszyfrować, ktoś kieruje się konkretną postacią, ktoś ma ksywkę - prowokację, ktoś trolluje, ale generalnie ciężko znaleźć jakiś wspólny mianownik.

Skąd wasze ksywki Mirki?

#pytanie, #kiciochpyta, #zastanawiamsie, #pytamsiegrzecznie
  • 129
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawniej, kiedy nie miałem jeszcze dobrze osłuchanego angielskiego, zwrotka jednego z niewielu utworów jakie zmieściłem na swoim ciasnym ajpodzie zawierała fragment "My name was a lazy day". W rzeczywistości jest to "Eliza Day". #pdk
  • Odpowiedz
@rissah: Nie jestem zadnym rastamanem czy innym fanem zielonki, w podstawowce bawilismy sie w gangi gta (wiem XD) i ja dostalem ksywe weed, dodalem do tego 23 (nie mam pojecia skad akurat ta liczba mi sie tak spodobala - nie bylem wtedy jeszcze fanem NBA wiec nie od Jordana/Jamesa) i tak
powstalo

A ta trojka na koncu to przypadkowo sie wcisnela chyba :D
  • Odpowiedz
@rissah:
Kruchy (ze względu na moją słabą posturę, jeszcze z #podbaza) → Krunchy (po angielsku, żeby zmniejszyć rozpoznawalność wśród polaków) → Krunhy (bo pierwszy nick był trudno dostępny)
  • Odpowiedz
@rissah: rafa od imienia a 2600 od częstotliwości która niegdyś pozwalała na darmowe połączenia międzymiastowe w usa. Swego czasu bardzo się tym interesowałem.
  • Odpowiedz
@rissah: w ktoryms starym Final Fantasy, bodajze II/V byl Shadow. A ze bez samoglosek 12 lat temu bylo bardziej internetowo to juz tak zostalo.
  • Odpowiedz