Wpis z mikrobloga

Gdzie wyjechać w polskie góry na wrześniowy urlop?
Mireczki, zdecydowałem się wziąć urlop od połowy września. Wybrałem tak z dwóch powodów, nie chciało mi się dogadywać z innymi osobami, które biorą urlopy w terminie lipiec - sierpień, drugim powodem jest zdecydowanie mniejszy ruch turystów w popularnych kierunkach urlopowych. Nigdy wcześniej nie byłem w górach, poza kilkoma wyjazdami do zakopanego na puchar świata w skokach( bardzo podobały mi się wtedy otaczające widoki). Jadę sam, więc jak zwykle będzie problem ze znalezieniem pokoju jednoosobowego w dobrej cenie, ale jakoś dam radę. Chciałbym zdobyć kilka szczytów, pobiegać po ciekawych trasach biegowych, ogólnie spędzić ten urlop na sportowo. W grę wchodzą nawet trzy tygodnie, choć preferowałbym wyjechać na dwa. Polecicie jakieś kierunki? Zakopane? Może coś mniejszego? Skąd najlepszy dostęp do polskich szczytów? Proszę o cenne rady! ;)
#turystyka #polska #gory #tatry #bieganie #zakopane #wakacje #urlop #podroze
  • 6
  • Odpowiedz
@jaro07: jak na tak długi urlop, to Tatry. Tam będziesz miał najwięcej możliwości na wykorzystanie czasu. A co do bazy noclegowej to w tym okresie w Zakopanem nie powinno już być tłumów i stamtąd najlepiej dostać się w góry.
  • Odpowiedz
@jaro07: no cale polskie karkonosze masz w tym pasmie, kolo szklarskiej to szrenica, karpacz sniezka - polecam mapke. Tyle tylko, ze moim zdaniem 3 tygodnie tam to zdecydowanie za duzo. Nie wiem jak biegasz i jak chcesz lazic, ale wydaje mi sie ze zeby przewedrowac szczytami i cos pobiegac to tydzien wystarczy.
  • Odpowiedz
@jaro07: Jest dużo ciekawych górek, z jednej strony Izery, z drugiej Karkonosze. Dużo ładnych zakątków.
Co do Tatr, ponieważ nie byłeś w górach wyższych, proponuję Tatry Zachodnie i połazić po schroniskach - zacząć od Polanych Chochołowskiej, potem Ornak, na końcu Murowaniec. Po kilka dni w jednym miejscu na spokojnie sobie wypełnisz.

Też w tym czasie wybieram się w Tatry, ale w te wyższe
  • Odpowiedz