Wpis z mikrobloga

Pewnie dla wielu to codzienna rutyna i już nie robi wrażenia, ale ja za każdym razem, gdy rano rozpoczynam pracę na projektem i wpisuję w konsoli gulp to czuję taką wewnętrzną radość i siłę (òóˇ)
Tyle rzeczy dzieje się z automatu i o nic nie trzeba się martwić. Coś pięknego, jaka szkoda że lata temu tego nie znałem.

Po nieudanej rozmowie o pracę (frontend developer) trochę się podłamałem i uznałem, że trzeba się bardziej poduczyć.
Powoli wzmacniam sobie CV, głównie angular, którego wcześniej nie używałem, więc w ramach nauki postanowiłem napisać aplikację, backend w Laravel (głównie JWTAuth + api restowe), a frontend w angularze + semanticui.

Dwa pytania do was:

1) Macie jakieś przemyślenia do pliku gulpa: http://pastebin.com/d1hvWMG6
Coś trzeba zmienić, usprawnić, gdzieś dałem dupy?

2) Da się jakoś skrócić czas kompilowania css? To jest główny plik scss: http://pastebin.com/WZFB8r6Y
Aktualnie każda zmiana w scss powoduje, że pliki css kompilują się (+compass) około 9 sek.

Spokojnej pracy do końca tygodnia życzę mirki :)

#gulp #gruntjs #frontend #webdev #angularjs #laravel #webdev #css #javascript
anghelus - Pewnie dla wielu to codzienna rutyna i już nie robi wrażenia, ale ja za ka...

źródło: comment_N9adqMkGHhgbW7MiMggUkuhSC3AggcnD.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
JWTAuth


@anghelus: rozdziel sourc i vendor, vendory CSS nie musisz komilować za każdym razem tylko jak dodasz cos do bowera, a swoje źródłowe CSSy może kompilować szybciej w osobnym tasku wrzuconym do watch

  • Odpowiedz
@anghelus: To ja pozwolę sobie skierować pytanie do Ciebie (bo niestety odpowiedzi na Twoje nie znam): opisałbyś jakoś dokładniej rozmowę o pracę na front-endowca? Kandydowałeś na juniora/mida/seniora? Co byś poradził komuś, kogo też niedługo to czeka?

Z góry dzięki. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@bonus: lol faktycznie, przecież wystarczy je raz skompilować (głównie źródła semantic) i później tylko połączyć z skompilowanym css. Dzięki!

O linuxie myślałem, aby postawić obok windy, ale jednak lubię mieć wszystko w jednym miejscu i nie mam jakoś problemów z webdevem na windzie.

@vord: startowałem na zwykłego (regulara), wałkowali mnie prawie godzinę - team lider z działu frontend oraz babka z HR, która prowadziła pod koniec
  • Odpowiedz
@kombizenon: @bonus: Właśnie wywaliłem wtyczkę z chrome i przeszedłem na BrowserSync. Musiałem u siebie skorzystać z proxy w configu, więc zamiast mojego adresu nazwa.dev jest http://localhost:3000, ale poza tym wszystko śmiga.

Szczególnie fajny efekt, gdy ma się to odpalone równolegle na pc i smartfonie - mała zmiana w pliku .js i na każdym urządzeniu leci autorefresh. Chyba nawet jakiegoś tableta kupię, aby móc na bieżąco oglądać zmiany na
  • Odpowiedz
  • 0
Chyba nawet jakiegoś tableta kupię, aby móc na bieżąco oglądać zmiany na każdej rozdziałce, szczególnie przy css.


@anghelus: nie lepiej skorzystać z jakiegoś pluginu do testowania RWD w przeglądarce?

Taktyk
  • Odpowiedz