Wpis z mikrobloga

Koledzy, ja mam pytanie.
Jeżeli mam #!$%@? na religię i nie obchodzą mnie sprawy homoseksualistów ale jestem za wolnym rynkiem to jestem lewakiem czy prawakiem? Z tego co się tu #!$%@? odnoszę wrażenie że aby być prawakiem musiałbym co niedziele chodzić do kościoła, nienawidzić tatuaży i pluć na homopropagandę. Za to żeby być lewakiem musiałbym pluć na kościół i sam homopropagandę uprawiać.
Jak to w końcu jest? ;<
(proszę wybaczyć te uproszczenia)
#neuropa #4konserwy
  • 24
@faun69: Liberał (na wykopie prawicowiec). Neuropa to w większości socjaliści, ostatnio także zwolennicy uznania Lenina za najważniejszego z filozofów.

Jeśli dodatkowo uważasz, że Polska nie powinna przyjąć kilku milionów muzułmanów z Afryki, to na standardy wykopowe jesteś już ultraprawakiem i czterokonserwą.
@faun69: Masz jak ja. IMO podział lewaki/prawaki jest strasznie niedokładny i znaczy co innego dla każdego. Jeden będzie patrzył na gospodarkę i nazywał prawicowymi tylko wolnorynkowców (vide korwiniści), inny na światopogląd i tylko konserwy. Z tego co piszesz jesteś po prostu umiarkowanym liberałem.
@spiderbanan: dlatego opis jest dwuosiowy, z tym że zwykle wolnorynkowe poglądy korelują z konserwatyzmem obyczajowym. Lewicowcy uwielbiają zmieniać i kontrolować świat, więc nie mogą się pogodzić z tym, że będą działały zasady rynkowe. Podobnie z konserwatyzmem, chcą koniecznie wprowadzać zmiany, zamiast zostawić obyczajowość samej sobie.
@ja_tu_tylko_na_chwile: Moim zdaniem nie powinniśmy przyjmować imigrantów. Jak mogę być ultraprawakiem skoro według mnie religia jest zła?
@astralny_zlewozmywak: Może im udzielać nawet elvis w szpilkach, jeżeli dwoje ludzi chce mieć ślub, to czemu ograniczać im wolność? To w żaden sposób na mnie nie wpływa. Wykopowa definicja lewaka i prawaka to śmiech na sali. Prawak to "wolność z własnością prywatną ale niewolnictwo w obyczaju". Lewak "wolność w obyczaju, niewolnictwo z własnością
@faun69: Kwestia semantyki. Na wykopie każdy, kto uważa że wolny rynek lepiej niż interwencjonizm rozwiązuje większość problemów i nie popiera przyjazdu imigrantów/dawania im zasiłków jest uważany za "prawaka" i cały czas atakowany przez neuropę.
@faun69: Przecież teraz Elvis może udzielać ślubów gejom, a jakoś lewaki dalej walczą. Prawicowcy/konserwatyści jakoś nie mają zamiaru tego zakazywać ( ͡° ͜ʖ ͡°) To czy państwo uznaje i udziela komuś ślubów nie ma nic wspólnego z wolnością - wolność jest od czegoś, a nie do czegoś (choć lewicowcy przyjmują tę drugą opcję)