Wpis z mikrobloga

Pytanie (jak zwykle).
Chciałem kupić samochód, na oku mam Rovera 75. 2000 rok, 2.0 diesel.
Mój kolega z pracy ma i powiedział, że samochód może jeździć dobrze, jeśli się odpowiednio dba.
W internecie zdania niestety są podzielone.
Miał ktoś może styczność z tym autem i może się wypowiedzieć na jego temat?

Tak, zdaję sobie sprawę z drogich części, ale sporo pasuje od BMW, które już są nieco tańsze.

#motoryzacja #samochody #kiciochpyta #pomocy #pytanie
  • 21
@Elmair: Uff, ale duży skurczybyk był. Masakra, chyba z 20 min. go jadłem.

Jeśli chodzi o Rover 75 z silnikiem 2.0 diesel z tego co pamiętam one są na Common Rail. Na Twoim miejscu nie pchałbym się w silnik diesel. W miarę dużo palą ( w mieście około 8-9 l.) i są to jednostki w tym modelu dosyć awaryjne - a naprawa jak to w przypadku diesela jest droga.
W dodatku
@Smerfny_Dupek:

No właśnie mój kolega z pracy ma ten silnik.
Odradzał mi 2.2 CDTI i benzyniaki.
O korozji i tapicerce nic nie wiem. Samochody są naprawdę piękne i dbałbym o ten shit. ()
@Elmair: Fakt, ładne są. A jaką masz kwotę na ten samochód ?
Mój znajomy parę tych Roverów jeszcze ma (kiedyś tylko nimi w zasadzie handlował) to się mogę podpytać, czy czegoś ładnie nie ma.
@Elmair: Podejrzany troche, cena jedna z niższych, a auto od handlarza, który musi zarobić na czymś, poprzedni właściciel musiał bardzo chcieć się go pozbyć.
@Elmair: Jak lubisz wynalazki i hazard to możesz kupować, ja osobiscie jeśli miałbym brać diesla to sprawdzonego i znanego.
Pewnie najbardziej kusi Cię stosunek ceny do wyposażenia i prestiżu.
@Elmair: Znam jednego właściciela Rovera 75, 20 latek ale ojciec ma firmę dużą wiec na serwis nie skąpi i problemów żadnych niema.

Za to bałbym sie kupic takie auto od jakiegoś Mietka co to pomyślał, że kupi auto klasy średniej-wyższej dla prestiżu, a z naprawami i utrzymaniem takiego auta jakoś to będzie, wkoncu ma szczęście to się pewnie nie bedzie psuło.
@Kejran: Mój kolega z pracy kupił właśnie od takiego Mietka swojego Rovera. Poprzedni właściciel widział, że auto się psuje i zamiast naprawiać, jeździł do końca. Teraz wiem na co patrzeć. (główne, drogie awarie, wiem jak sprawdzać niektóre części)
@Elmair: Zapewne standardowo w dieslu, wtryski/pompa, dwumasa, turbina, EGR, przeplywomierz, czujnik doładowania no i podobno w nich układ chłodzenia jest wrażliwy.
@Kejran: Zobaczy się, moim pierwszym samochodem jest laguna I, która swoje przejeździła, a chodzą różne mity o tym aucie. Niestety przeglądu na ten moment nie przejdzie, a naprawa jest już nieopłacalna. Poza tym czas na coś lepszego, a laguna zostaje ze mną do końca. (Potem niestety złom :( )
Kolega ma rovera 75 1.8 w podtlenku lpg i nie narzeka.. w tym roku byliśmy na wycieczce w Pradze jakieś 800 km w jedną stronę i nic się nie działo. Rakieta to to nie jest.. ale jeździ tanio i wygodnie.