Wpis z mikrobloga

Planuję kupić przez internet drogi rower trekkingowy Scott (ok. 6,5 tys. zł). Jest to Scott SUB Evo 10. Wg tabeli rozmiarów Scott dla tego roweru SUB Evo dla wzrostu 180 cm poleca się ramę mającą 22 cale i 605 mm długości górnej rury. Jednocześnie dla tego samego wzrostu dla roweru Scott Sportster Scott poleca ramę 20 cali z 592 mm górnej rury. A te rowery jeżeli chodzi o geometrię ramy czy przeznaczenie są takie same (tekking/cross), z tą różnicą, ze SUB Evo ma bagażnik, błotniki i lampki. Czemu Scott chce inną pozycję rowerzysty w SUB Evo i inną w Sportsterze? Rozumiem tą różnicę jakby jeden był górski, a drugi szosowy, ale tu obydwa rowery mają to samo przeznaczenie, tylko jeden ma bagażnik i błotniki.
Scott EVO 10: http://www.scott.pl/produkt/185/602/rower-sub-evo-10/
Scott Sportster: http://www.scott.pl/produkt/184/621/rower-sportster-10/
#rower #technologia #ciekawostki #sport #pytanie #fajnezdjecie
Scott EVO 10:
johanlaidoner - Planuję kupić przez internet drogi rower trekkingowy Scott (ok. 6,5 t...

źródło: comment_4gGdI2ToRmIMFFYp9oZQp3aNswJaA8Vf.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Diabl0: Tak, może nie precyzyjnie się wyraziłem, chodzi mi o to, że są podobne te ramy i że są tego samego przeznaczenia i dla jednego dla wzrostu 180 cm Scott mówi, że 20 cali jest ok, a dla drugiego mówi, że 22 cale.
  • Odpowiedz
@johanlaidoner: nieno trochę się różnią te ramy od siebie, patrz na uchwyt widełek i tylny trójkąt trzymający tylne koło (nie wiem jak to inaczej nazwać)
małe zmiany ale jednak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nie znam się ale się wypowiem - przejedź się/usiądź na nim zanim kupisz
  • Odpowiedz
@johanlaidoner: Te ramy nie są ni #!$%@? takie same, jak większość dzisiaj nawet przy tym samym przeznaczeniu. Z tego też powodu podawanie rozmiaru ramy w calach jest czymś przestarzałym. Scott nigdzie nie pisze że dla jakiegoś wzrostu zalecany rozmiar to x cali bo od dawna nie używa takiej rozmiarówki, tabelki u Scotta podają rozmiar jako S-M-L i.t.d.
  • Odpowiedz
@dran2: oczywiście, że Scott podaje dla jakiego wzrostu jest odpowiedni rozmiar ramy. Podaje w S, M, L, XL, XXL itp., a odpowiednie wymiary dla danego modelu roweru są zawarte w rysunkach geometrii tego modelu i sprawdzamy tam ile cali ma S, M, L, XL, dla danego modelu. Wiem, że to nie te same ramy, ale ramy prawie tego samego zastosowania i aż 2 cale różnicy przy takim samym wzroscie?
Tabela rozmiarów
johanlaidoner - @dran2: oczywiście, że Scott podaje dla jakiego wzrostu jest odpowied...

źródło: comment_JM0KBS5HNQvZPeoraQX9WCPdj4IUArSw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@johanlaidoner: Rozmiar ramy podany w jednym parametrze a geometria ramy określana w kilkunastu różnych parametrach to dwie różne rzeczy. Długość górnej rury i podsiodłówki mało znaczy pod względem rozmiaru bo każda rama ma też inne kąty, rowery mają zamontowane innej długości i wysokości mostki, kierownice o innych szerokościach i gięciach, nawet inną rezerwę miejsca na jaja. Po prostu nie można dzisiaj przy mnogości różnych wzorów ograniczać się do dobierania roweru pod
  • Odpowiedz