Wpis z mikrobloga

Cumple, może trochę głupie pytanie, ale wole się upewnić. Założyłem konto dolarowe i chce podać je Amerykaninowi żeby mi wpłacił $$$, to rozumiem że podaje mu tylko numer konta i ewentualnie mój adres? Pytam, bo kiedyś podawałem żeby ktoś mi wpłacił, ale na złotówkowe z przewalutowaniem i tam się na początku dodawało PL do numeru konta i trzeba było też podać adres banku, a i tak coś mi nie chciało iść... teraz rozumiem że to działa jak normalny przelew krajowy i podaje tylko numer i działa? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #zycietakieprosteteraz

#tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank
  • 6
@lochfyne: nie do końca. z mojego doświadczenia banki w różnych krajach europy mają nieco inny format nr konta. Także nawet jeśli Twoje konto jest walutowe a w polskim banku, to Twój amerykanin prawdopodobnie będzie musiał zrobić przelew zagraniczny, ze wszystkimi tego konsekwencjami (prowizje, czas trwania) z pominięciem przewalutowania ofc.
@reventon: @MichaelT128: Czyli dupa... i wszystko po staremu, tj. przedrostek PL, SWIFT i Adres Banku, a różnica sprowadza się tylko do tego że nie będzie niekorzystnego przewalutowania? To jeszcze jak macie doświadczenie to powiedzcie, czy w takim wypadku opłaty za przelew wszystkie są po stronie robiącego przelew? Czy to od banku zależy... wcześniej pamiętam że pisałem, żeby opłaty były po jego stronie, bo to chyba sporo kasy było... ( ͡
@zielon: Paypal pobiera prowizję, jak mi ktoś wpłaca przykładowo 100$ to brał chyba tak z ~6$ dla siebie. Jak jeszcze to przewalutowywałem na PLN żeby wypłacić to Paypal robił to po bardzo niekorzystnym kursie dużo gorszym niż w banku... wiec na koniec byłem dość sporo stratny i najchętniej bym Paypal pominął. Liczyłem że najłatwiej będzie mieć konto $ i wtedy ktoś mi łatwo wpłaci dolary. A przy okazji chciałem też czasem