Wpis z mikrobloga

@flejwaflejwaplejapleja @Bociek01 za 8,5 tysiąca masz takiego pcta że ja #!$%@? + 4k w 144hz a nie jakieś kilkucalowe tnki. W życiu żaden laptop nie dorówna nawet do pięt stacjonarce za tą samą kwotę. Już lepiej kupić pc do gier i za pozostałe środki(dopełniające cenę "do" laptopa) kupić laptopa żeby mieć pod ręką coś mobilnego do www/słabszych gierek.

Zresztą jaki jest sens kupowania laptopa do gier, kiedy i tak trzeba grać na
trzymał jakąkolwiek gierkę typu Wiedźmin3/Crysis3 na makasymalnych detalach z ewentualną pełną teselacją i fullhd w 60 fps?


@JBFC: nie, a po co mi to?

Granie na laptopie nie jest ani wygodne, ani przyjemne. PC do monitora/tv z klawiaturą/myszką/padem i relaks podczas gry. Laptop do sieci czy prostszych gierek.


@JBFC: nie
@JBFC: granie na laptopie ma taką zaletę, że można tego laptopa przenosić. Jeżeli wiem, że ruszam się kilka razy do roku na takie wyjazdy, na które chcę zabrać komputer żeby sobie pograć w odpowiednich warunkach, to czemu nie? Ja wydałem na swojego lapka około 5k. Mogłem kupić za to potwora PC, który teraz by puścił Wiedźmina w przyzwoitej jakości.
Tylko co z tego, skoro nie miałbym go teraz przy sobie? Nie
@polskiArab: Ale #!$%@?. Jasne, że laptop do gier to troche jak gumiaki do biegania ale poza mocnym grzaniem sie klawiatury i kosmiczną wagą są ok. Jakbym chciał wozić na wakacje/wyjazdy samochodem PC to bym oszalał, a Samsunga G7C da sie zmieścić do torby a potem wózkiem widłowym wpakować do bagażnika. Też myślałem że to śmieszny koncept, ale jak się wyczai tani egzemplarz to naprawde jest to wdzięczne urządzenie ( ͡°
@darth_tazar: Mocnym grzaniem? Mam lapka i przy 100% wykorzystaniu temperatura klawiatury nie przekracza 31-33 stopni... a przy 99,99% gier nie przekracza właściwie temperatury pokojowej (a lapek jeden z tych najmocniejszych). Kwestia ceny tak naprawdę. Jak chce się coś mobilnego, do tego do grania to niestety - tylko drogie lapki. Jak ktoś często się przenosi, wyjeżdza, itd - powodzenia w kupnie PCta. Dla mnie i PC i Lapek nadają się do grania,
@darth_tazar: No... troszkę grzeje :) na szczęście najnowsze modele są coraz lepsze, co by nie mówić nvidia odwaliła kawał dobrej roboty (i mówi to fanboy AMD...) z kartami graficznymi nowej generacji i z super wydajnością idzie niezła kultura pracy i niskie temperatury. Oczywiście układ chłodzenia też ważny w lapku, ale i herkules dupa, jak karta wali pierdyliard watów ciepła.
@Loloman: Ja się nad tym zastanawiałem, ale ostatecznie stanęło na mocarnym piecu i midowym lapku- idzie na nim odpalić crysis 3, wiesiek i gta to już katorga, ale wyszedłem z przekonania, że :
a) Jak gdzieś wyjeżdżam, to zazwyczaj mam ciekawsze zajęcia niż gry.
b) Taki laptop to balszoje dziengi, a i tak komfort grania na laptopie jest niższy od peceta, chyba że jesteśmy jakimiś opasłymi nerdami i tachamy ze sobą