Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, pytanie. Wybaczacie, ze bede pisac bez polskich znakow ale takowych tu nie posiadam,
Zalozmy, ze mam strone. w html glownie opisane rzeczy typu ul, i ogolnie podzial rozmieszczen strony.
Layout jest, juz nawet pociety. Ogolnie strona jest w wymiarach 1920x1200. Czesci layoutu .jpg, sa zakodowane w css, gdzie podane jest ich dokladnie polozenie w jakim maja sie znajdowac.
I teraz pojawia sie pytanie. Co zrobic by strona skalalowala sie wraz ze zmniejszaniem i zwiekszaniem przegladarki
Tak mniej wiecej wyglada kod na kazde moje kodowanie do czesci layotu.

#content{
height:811px;
margin:0 auto;
background:url(layout/background/body_left.jpg), url(layout/background/body.jpg);
background-repeat:no-repeat, no-repeat;
background-position:0px 0px, 193px 0px;

To taki przyklad, tylko wlasnie chcialbym zeby strona zawsze dostosowywala sie do wielkosci przegladarki.
A nie wiem jak sie za to zabrac. Jak trzeba cos zmieniac albo inaczej zakodowac to jestem otwarty na propozycje.

Jak potrzebujecie jakis dodatkowych informacji z tego co mam, to chetnie podam. Naprawde chce sie tego nauczyc :<
#css #css3 #html #html5 #java #javascript
  • 7
Chodzi o rame. @Pipcieo: Zalozmy, ze mam przegladarke w oknie nie na full screenie i sobie ja zmniejszam i powiekszam. I chcialbym by strona robila to samo, scalowalo sie proporcjonalnie do pomniejszania ''ramy'' a nie wychodzila za rogi by trzeba bylo przewijac w lewo prawo
@Harugawa: Tak jak już pisano, poczytaj o rwd i media queries.
Wszelkie wymiary kontenerów, które powinny się skalować, muszą mieć wartości zadeklarowane w % z ewentualnym ustawieniem max w px. Ustawianie wartości height na sztywno w px dla kontenera raczej nie jest dobrym pomysłem jeśli ma się on dopasowywać do szerokości okna, a jeśli znajduje się w nim jakaś treść do wyświetlenia jak tekst, obrazki to tym bardziej jej wartość powinna