Wpis z mikrobloga

Mirki od Wordpressu ratujcie bo coś zepsułem i strona nie do końca bangla.

Chciałem przenieść całą stronę na inny serwer, w tym celu skopiowałem pliki z serwera test.nazwa.pl i na drugim serwerze test2.nazwa.pl wgrałem czystego Wordpressa i podmieniłem folder wp-content oraz plik wp-config zgrane z poprzedniego serwera. Bazę danych z poprzedniego serwera również skopiowałem, zmieniłem DB_USER na nazwę nowej bazy danych z serwera test2.nazwa.pl i wgrałem ją również na ten serwer.

Również domenę (np. test.pl) kierującą dotychczas na serwer test.nazwa.pl, przekierowałem na test2.nazwa.pl.
Wydawało mi się że wszystko zrobiłem dobrze, jednak chyba nie do końca:
Domena test.pl prowadzi do strony głównej na tym test.nazwa.pl, ale gdy próbuję kliknąc w jakikolwiek odnośnik wyskakuje komunikat:
**"[404] File Not Found : Plik nie istnieje - Podany w zapytaniu URL /2015/08/przykladowy-artykul/ nie został odnaleziony na tym serwerze."**

W internecie znalazłem propozycję rozwiązania, żeby do pliku wp-config dodać takie linijki:

define('WPHOME','http://przykladowastrona.pl');
define('WPSITEURL',przykladowastrona.pl');

jednak nie wiem co wpisać w polu "przykladowa strona".

Jeśli to ma znaczenie, to dodam że strony trzymam na serwerze w katalogu /instalator/wordpress

Pomocyyy

#webdev #wordpress #internet #nazwapl #hosting #cms
  • 20
@bohlen: powinieneś wpisać test.pl

Ale jeśli linki były w treści podstron to musisz je ręcznie (lub jakimś skryptem) podmienić. Rzuć na PW linka do strony to Ci pomogę.
@bohlen: 1. Wygeneruj htaccess ponownie wchodząc w panelu admina do zakładki bezpośrednie odnośniki, zmień coś i zapisz. Jak nie zadziała - w kopii bazy danych przeleć szukaj/zamień starą domenę na nową (o ile nastąpiła zmiana domeny) - notepadem czy czymkolwiek.
@bohlen: Tak więc porada nr 1 nie pomoże :) Pkt 2 Ci dolega. Przenosząc wp - przerzucam wszystkie pliki, wp-config - zmieniam konfiguracje, zaś w kopii bazy danych znajduje wszystkie stare adresy i podmieniam na nowy (gdy występuje zmiana adresu www). Zawsze jest ok :>
@bohlen: :D
Ścieżka domeny jest identyczna jak poprzednio?
To raz jeszcze - lecz teraz na żywca przerzuć wszystkie pliki, na żywca olewając instalację po drodze, wyczyść bazę danych i wrzuć raz jeszcze kopię. Podmień w wp-config tylko dane do bazy.
@bohlen: Czyli domena się zmieniła. Punkt 2 z mego pierwszego postu nadal aktualny. Otwórz kopię bazy danych przykładowo notepadem ++, znajdź i zamień - xxx.nazwa.pl -> xxx2.nazwa.pl - zamień wszystko. Wgraj bazę.
@Engell: nie rozumiem, domeną jest xxx.pl i do tej pory kierowała ona na xxx.nazwa.pl i przekierowałem na xxx2.nazwa.pl.

Notepad++ nie znajduje w w bazie danych tekstu "xxx.nazwa.pl"
@bohlen: Źle robisz, nie baw sie w przekierowania domeny na serwer - tylko przypisz ją do serwera. Zacznij od tego i nie będzie trzeba korzystać nigdzie z *.nazwa.pl tylko od początku do końca używać będziesz swoją domenę - a w przenoszeniu i instalacji wp nic się nie pokićka. Tutaj problem - dlatego też z poradnika korzystając się nie udało :)
@bohlen: nie wiem czy juz ci odpisali, nie chce mi sie czytac calosci, ale:

- w wp-config.php jeden z adresow masz bez http://
- nie skopiowales pliku .htaccess, skopiuj
- wejdz do ustawienia > bezposrednie odnosniki i kliknijn przycisk "zapisz", nic nie zmieniaj. jesli po zapisaniu wyswietli ci ze nie mogl dodac nic do .htaccess, zmien uprawnienia tego pliku i znow kliknij ten "zapisz"
@bohlen: Nie jestem może tutaj ekspertem, ale chyba wiem w czym problem :)

Tak jak @kondradk wyżej napisał - wejdź w ustawienia -> bezpośrednie odnośniki i wybierz tam tę opcję, którą miałeś na poprzednim serwerze.

Domyślnie przy instalowaniu WordPressa jest ta opcja z datą (2015/08... - i tak wygląda Twój link), a Ty miałeś tam na pewno coś innego i stąd wyświetla Ci się błąd 404, bo zamienia adres na ten