Wpis z mikrobloga

na podstawie czego stwierdzono to podejrzenie?


@bialepaski: Nie wiem na podstawie czego ale przy okazji badań okresowych do pracy. Miałem takie śmieszne badanie z rozmazującym się obrazkiem ( w tym przypadku latający balon ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Właśnie na kartce miałem napisane że mam zrobić to całe OCT i coś jeszcze ale nie pamiętam teraz co.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pan_wons: nie.


@Firo: no to na OCT się szykuj do rozszerzenia źrenic (nie gwarantuję że tak będzie, ale samochodem lepiej nie przyjeżdżać). Badanie z rozmazującym się obrazkiem służy do oceny ostrości wzroku.
Jak będziesz chciał informacji to pisz.

@bialepaski: jakbyś mógł napisać jak wyglądają takie badania tak w skrócie. Dzięki za radę pojadę busem bo juz raz jechałem po zakropieniu oczu i nie wspominam tego dobrze. W ogóle nie
  • Odpowiedz
  • 1
@Firo: OCT - siadasz przed aparatem i patrzysz w punkcik, a okulista/technik robią zdjęcia. Wcześniej rozszerza się źrenice. I tyle w zasadzie. Inne mniej więcej polegają na tym samym. Tonometria jest robiona różnymi aparatami, więc tu w zależności od metody. Pole też polega na patrzeniu się w punkt, ale trzeba wychwytywać pojawiające się obok punkciki, bez odrywania wzroku - badanie wysoce nieobiektywne, bo zależne od pacjenta.

Jaskrę da się leczyć, ale
  • Odpowiedz