Wpis z mikrobloga

@madmen: nie zachęcała do siedzenia na niej. Odpychała słabym rozmieszczeniem newsów i tym, że ludzie nie wiedzieli czemu w sliderze są newsy różne, potem niżej. Teraz, wbrew pozorom masz czytelniej - wrócił "tradycyjny" układ newsów, wszystko masz do przewijania.
@madmen: mega ciężko jest spasować wszystkim, ja ją widziałbym też całkiem inaczej, ale przez lata trochę mnie nauczyli ludzie że wszyscy tworzą ruch, nie ja :) najgorsze w tym jest to, że ja dokładnie wiem co gdzie mam - i nie zauważam czasem błędów. Stąd często są ankiety i jakieś testy, Wasze mirkowe zdanie również jest dla mnie cenne :)
@gabrally: Siędzę trochę w webdevie, trochę uwag ode mnie: jak napisali koledzy powyżej, za wąsko i ciasno trochę, strasznie mało światła w tym menu, dodatkowo nie podobają mi się kolory po rozwinięciu WRC, ERC itd., (wolałbym to z ciemnym tłem i jakieś szarości, coś jak akademia i większy font tutaj)
W galerii pod sliderem, fajnie byłoby dodać kategorię zdjęcia czyli np. WRC, ERC, testy, jakaś mini-belka opatrzona kolorem, że od razu
@xbaner: dzięki! Co do tego, że wąsko - faktycznie, konieczne do zmiany. Kolory po rozwinięciu menu mają nauczyć przyporządkowywać je do kategorii :) coś jakby z tymi galeriami, choć może sam button w menu mógłby być w kolorze - a reszta (tak jak w przypadku akademii) - ciemna? Zerknę.
@gabrally: coś jak em, z tym że wartości są "relatywne" względem html, wystarczy że, zmienisz np.: font-size:100%; na font-size:125%; i już masz wszystko większe, podobnie robi onet.
Co do zmiany tego fsize, możesz to załatwić dwojako:
js albo media queries.
Jeśli chcesz to mogę pomóc, wal na pw.
@gabrally: jestem debilem ale po co te dziwne animacje przy zdjęciach itp itd jak i tak nie mają one lazy loadingu i są ładowane wszystko za jednym zamachem ?
zainstaluj koniecznie pagespeeda od google bo to masakra, ponad 300 REQUESTÓW
@Jurigag: jest zainstalowany. Lazy loading ma reszta obrazkow, te cztery niewiele zmieniaja. Ale masz racje - zerkne na to, moze to pomoze w szybszym dzialaniu :) do optymalizacji jest jeszcze sporo innych kwestii
@gabrally: gdzie zainstalowany jest ? nie masz ani css ani js spakowanych ani obrazków zoptymalizowanych, lazy loadingu żadnego nie ma ob wszystko brazki z indexu mi zaciągnęło podczas wczytywania doma