Wpis z mikrobloga

Dlaczego jak instaluje najnowsze sterowniki do amd radeon hd 8850m to #!$%@? instalator uznaje ze to jest amd r9 265 ? to sa te same karty tylko pod inna nazwa czy ki #!$%@?? Strasznie tna mi się wszystkie gry teraz. OS - windows 10. Mecze się z tym drugi dzień i nie ogarniam o co tu chodzi. #windows10 #amd #pytanie
  • 11
@heoldive: tylko starych dobrze się pozbądź najpierw ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pamiętam, że kiedyś miałem ten sam problem co ty jak zainstalowałem stery z innej strony niż della.

Zapewne jeszcze nie wyłącza ci się laptop i trzeba go przysłowiowo "dusić".
@Student: Dokładnie tak, miałem jeszcze taki problem, że jak gasł ekran to już się nie dało wznowić:) Jeszcze takie mam pytanko, jeżeli system jest dopiero co postawiony z obrazu ISO i w sumie NIC nie instalowałem związanego ze sterownikami to coś jeszcze musze usuwać?
@heoldive:

miałem jeszcze taki problem, że jak gasł ekran to już się nie dało wznowić:)

U mnie to samo było też.

Jeszcze takie mam pytanko, jeżeli system jest dopiero co postawiony z obrazu ISO i w sumie NIC nie instalowałem związanego ze sterownikami to coś jeszcze musze usuwać?

W takiej sytuacji chyba nie.

Tak czy siak instalacja sterowników ze strony Della powinna rozwiać wszelkie problemy z lapkiem.
@heoldive: mam taki sam. Więc tak: jak usuniesz kartę w mnadzerze urządzeń, to win10 po restarcie przypisze ci dobre sterowniki. Ja tych starych ze strony della już dawno nie używam. Nowy catalyst faktycznie pokazuje mi kartę r9 200series, ale w niczym to nie przeszkadza, wydajność nie uległa zmianie. Na 8.1 tylko musiałem wyłączyć hybrydowy start systemu, bo faktycznie po wyłączeniu komp tylko gasl, ale się nie wyłączał. Ale na 10 nie
@sphinxxx: Powiem tak, do intel hd 4400 , win10 przypisał dobre aktualne sterowniki i wszystko było git . Do 8850m natomiast koniecznie instalowal wersję sterowników z 2014 roku także chyba nie za bardzo nowe :) Jak próbowałem zainstalować zestrony AMD to właśnie uznawało, że karta jest r9 200 series i w WoWie miałem na oko ze 2fpsy. Ściągnąłem ze strony DELLa nie wiem czy starsze czy te same i wszystko jest
@heoldive: To ja przeciwnie, mialem dwa podstawowe sterowniki microsoft czy jakos tak. Nawet musiałem wyłączyć neta po updacie, bo na siłę win10 mi ciągnął sterowniki niby do 8850, które psuły mi grafikę. Ale przyzwyczaiłem się już do takich akcji, po prostu nigdy więcej takich dedykowanych kart AMD :p