Wpis z mikrobloga

soczysty ch*j w dupę apple za ich nowy, innowacyjny wynalazek 'rootless mode'. Człowiek kupuje komputer za grubą kasę a później okazuje się że czcionki na zewnętrznym monitorze są nieczytelne. Oczywiście istnieje rozwiązanie tego problemu - Apple Cinema Display:) Można to obejść i naprawić czcionki ale wymaga to ingerencji w pliki systemowe a przecież jak wiemy firma Apple jest mądrzejsza od użytkowników i wie że użytkownik nie powinien grzebać w plikach systemowych. Nie da się do k*rwy nędzy zrobić tak jak w Windowsie? Jedno ostrzeżenie i można grzebać do woli. MacBook taki fajny bo system na unixie, ach, och.

You can't modify anything in /System, /bin, /sbin, or /usr (except /usr/local). Only Installer and software update can modify these areas, and even they only do it when installing Apple-signed packages.


Oczywiście da się do obejść, przynajmniej na chwilę obecną bo już jest mowa o tym że nie wiadomo czy zostanie możliwość wyłączenia tego w prosty sposób, ale ręce mi już opadają jak patrzę na to co się dzieje w świecie IT ostatnio. Windows 10 i Microsoft który otwarcie przyznaje że zbiera dane o użytkownikach i 'w dobrej wierze' zrobią z nimi co im się tylko podoba. Apple i OS X 10.11 które odbiera mi możliwość ingerencji w pliki systemowe MOJEGO komputera. Jezu chryste niech w końcu nadejdzie ten cały 'rok linuksa' i niech każdy zacznie używać oprogramowania open-source bo ch*j człowieka strzela.

#apple #mac #osx #elcapitan
  • 11
@mm0070: Właśnie takie ograniczenia powodują że potem fanboye mogą pisać "na apple nie ma wirusów", "nie zacina się jak android" itp.
" - Hej, jesteśmy Apple i zablokowaliśmy Ci możliwość zarządzania swoim sprzętem za który dałeś kupę pieniędzy - ale wszystko dla Twojej ochrony, doskonale wiemy że jesteś idiotą który wszystko zepsuje.
Ale pamiętaj - it's not a bug - it's a feature! "
@adiqq: 99% userów macbooków używa ich do fejsbuka i komentowania nowych fotek na insta. Niech 1% userów używa go z zewnętrznym monitorem. To jest standard i to powinno działać bez najmniejszego problemu, nie mam nic przeciwko takiemu rozwiązaniu do momentu aż nie okazuje się że komputer za 10k nie radzi sobie z zewnętrznym monitorem i żeby to naprawić trzeba najpierw wyłączyć nowy 'feature'. Niestety, IT idzie w takim a nie innym
@mm0070: ale nie wiem gdzie ty widzisz problem. da się te pliki edytować - da. A to że jest to minimalnie utrudnione i apple mówi "nie edytujcie tego" to w mojej opinii nie jest to ignoranctwo tylko standard... Nie widzę żeby majkrosoft krzyczał "MACIE KATALOG ŁINDOŁS, TAM SOBIE POSZPERAJCIE I POBAWCIE SIE.".
@adiqq: To nie jest standard bo oni nie dają wbudowanej w system możliwości wyłączenia tego. A jeśli chodzi o majkrosoft to przyjrzyj się dokładniej - tam nie masz ograniczeń co do modyfikowania plików systemowych, pełna samowolka od wielu lat i jakoś komputery nikomu nie wybuchają z tego powodu.
@xbonio: No jest, jasne że tak, z tym że telefon to jest coś czego używasz do grania w kropki na kiblu, czasem napiszesz maila, zrobisz zdjęcie albo gdzieś zadzwonisz/wyślesz SMSa. A komputer to jednak coś, od czego oczekujesz większych możliwości - np poprawnego renderowania czcionek na zewnętrznym ekranie, szczególnie jak siedzisz i gapisz się w tekst przez 10h dziennie. A jeśli nie, to możliwie bezproblemowej ingerencji w pliki systemowe żebyś sobie
@mm0070: Skończ spinać dupę, bo w tej chwili robisz z siebie idiotę.

Po pierwsze: W recovery możesz wyłączyć ochronę integralności, wystarczy odznaczyć jeden checkbox (picrel). IMO rozwiązanie bardzo dobre - zwykli userzy nie będą tam grzebać, poweruserzy sobie to wyłączą.
Po drugie: El Capitan to beta. Zgłosiłeś Applowi że masz problem z renderowaniem fontów?
Po trzecie: Te zabezpieczenia zostały wprowadzone dla TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA. Jeżeli tak bardzo zależy Ci na możliwości ingerencji
Pobierz surma - @mm0070: Skończ spinać dupę, bo w tej chwili robisz z siebie idiotę.

Po pi...
źródło: comment_E73pJcJ8q1ySTeQ2qVbwaWysFRyuIgBh.jpg
@surma:

Po pierwsze wciąż uważam że konieczność wchodzenia w recovery żeby to wyłączyć jest bez sensu skoro da się to zrobić z poziomu systemu - pic rel
Po drugie ten problem ciągnie się od dłuższego czasu i nie dotyczy tylko El Capitan.
Po trzecie ubuntu albo inne gentoo nie oferuje takiej ilosci dobrego oprogramowania. Ponadto, przecież agencje rządowe i wielkie firmy które monitorują każdy aspekt Twojej aktywności w sieci też robią
Pobierz m.....0 - @surma: 

Po pierwsze wciąż uważam że konieczność wchodzenia w recovery ż...
źródło: comment_kTSKc46wLAr7tmPf01u60ryaKaRkweHb.jpg
@mm0070: Mylisz Rootless z System Integrity Protection, to zupełnie dwa, odmienne mechanizmy. Apple zrezygnował z rootless w chyba beta 3, teraz nie ma możliwości wyłączenia tego mechanizmu z poziomu systemu.